Wskazówka podatkowa: Rozszerzenie zasięgu kredytu na opiekę medyczną

przez Ken Berry

Jest to dziesiąty i ostatni artykuł z naszej serii porad dotyczących zeznań podatkowych za 2011 rok.

Nie jest niczym niezwykłym, że oboje rodzice małych dzieci pracują w ciągu dnia, kiedy ktoś ich obserwuje. Ale przynajmniej rodzice mogą ubiegać się o zależny kredyt opiekuńczy – często nazywany «kredytem opiekuńczym» – aby wyrównać część kosztów.

Co więcej, kredyt opiekuńczy może pokryć więcej wydatków niż sądzą rodzice. Nie chodzi tylko o świetlice i przedszkola.

Po pierwsze, o kredyt może ubiegać się para lub rodzic samotnie wychowujący dziecko poniżej trzynastego roku życia w celu podjęcia «pracy zarobkowej». Jest on równy 35 procentom wydatków kwalifikowanych dla podatnika o skorygowanym dochodzie brutto (AGI) w wysokości $15,000 lub mniej. Kwota ta jest zmniejszana o 1 procent za każde 2 000 USD, które zwiększa AGI, co daje 20 procentowy próg dla AGI powyżej 43 000 USD.

Ten kredyt jest dostępny tylko na pierwsze $3,000 wydatków kwalifikowanych dla jednego dziecka; $6,000 dla dwójki lub więcej dzieci. W rezultacie, jeśli AGI klienta przekroczy $43,000, maksymalny kredyt, którego może on żądać wynosi odpowiednio $600 lub $1,200.

Zależny kredyt opiekuńczy jest często związany z wydatkami zapracowanych rodziców, którzy podrzucają swoje dzieci w drodze do pracy, ale koszty domowe mogą się również kwalifikować. Na przykład, koszt opiekunki do dziecka, która przychodzi do domu jest wydatkiem kwalifikowanym, nawet jeśli opiekunka do dziecka jest bliskim krewnym, takim jak rodzic podatnika lub w prawie. Ale krewny może być ktoś, że podatnik może żądać jako podatek zależny, jak nastoletnie dziecko, które rodzice płacą oglądać młodszego brata lub siostrę.

Kredyt może mieć zastosowanie nawet do wynagrodzenia wypłacanego niani lub gosposi, która wykonuje inną pracę w domu. Ale nie ma kredytu dla szofera lub ogrodnika.

Należy pamiętać, że koszt letniego obozu dziennego kwalifikuje się do kredytu, ale obóz nocny nie. Obóz dzienny może być specjalistycznym obozem ukierunkowanym na zajęcia takie jak lekkoatletyka lub konkretna dyscyplina akademicka.

Wreszcie, jest jeszcze jedno ważne ograniczenie, o którym należy poinformować klientów. Koszty kwalifikowanej opieki nad dzieckiem dla pary nie mogą przekraczać rocznych zarobków małżonka, który otrzymuje niższe wynagrodzenie. Na przykład, jeśli jeden z małżonków pracuje na pół etatu i zarobił 5.000 dolarów w 2011 roku, maksymalny kredyt dla pary z AGI powyżej 43.000 dolarów i dwójką dzieci wynosi 1.000 dolarów (20 procent z 5.000 dolarów).

Zobacz całą serię wskazówek podatkowych dla Kena Berry’ego na sezon składania wniosków 2012.

 1. Jak zapewnić «dodatkowe» zwolnienie od odpowiedzialności cywilnej?

  • Wybierz «Największe i najlepsze» odliczenie podatkowe państwa
  • Blokada w odliczeniach odsetek od kredytów hipotecznych dla Punktów
  • Generowanie Kredytów Energetycznych dla Klientów
  • Dish Out Tax Rewards to Charitable Volunteers
  • Impreza w domu? To jest (ułamkowa) rozrywka!
  • Spell Out Przepisy podatkowe dotyczące edukacji biznesowej
  • Dodaj na wydatki medyczne dla Nondependent
  • Jak przeliterować ulgę podatkową? C-a-s-u-a-l-t-y Loss
  • Rozszerzenie zasięgu kredytu na opiekę zdrowotną

Artykuły pokrewne:

 • IRS wyjaśnia koszty opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym
 • .

 • Wskazówka podatkowa: Wydatki na letni obóz dzienny mogą kwalifikować się do ulgi podatkowej