Wskazówki dla dwóch posiadaczy kart kredytowych na jednym koncie

Mam klienta z korporacyjnym kontem Amex. Jest jedno konto z dwoma posiadaczami kart. Kiedy zakładamy kanał bankowy QuickBooks Online (QBO), w kanale bankowym pojawiają się transakcje tylko od głównego posiadacza karty.

Właściciel firmy chciał zobaczyć transakcje od obu posiadaczy kart, więc założył drugi zasilacz bankowy dla drugiego posiadacza karty. To działa, jeśli chodzi o wszystkie transakcje pobierane do QBO, ale nie jeśli chodzi o uzgadnianie miesięcznego wyciągu: plik ma teraz dwa rejestry kart kredytowych dla jednego wyciągu bankowego, co uniemożliwia uzgadnianie miesięcznego wyciągu.

Poniżej znajduje się objaśnienie, którego używam, aby móc uzgodnić miesięczne zestawienie:

Krok 1 : Ustawić dwa kanały bankowe, po jednym dla każdego posiadacza karty.

:

Etap 2: Zawiadomić o wszystkich transakcjach z każdego zasilania banku, zgodnie z normalnymi procedurami.

:

Etap 3: Po otrzymaniu wyciągu należy przenieść transakcje z rejestru kart kredytowych posiadacza karty innej niż podstawowa do głównego posiadacza karty. Jest to proces wieloetapowy:

a.Otwórz Rejestr karty innej niż podstawowa w Planie Kont
.
b.Kliknij na transakcję

c.Odblokuj transakcję, ale zostaw ją otwartą

d.W górnej części otwartej transakcji zmień kartę kredytową z posiadacza karty dodatkowej na posiadacza karty głównej.

e.Zapisz i zamknij transakcję

f.Powtarzać dla każdej transakcji w rejestrze, aż do momentu, gdy nie będzie już żadnej.

Krok 4: Zobaczysz teraz, że wszystkie niedopasowane transakcje pojawiły się ponownie w zasilaniu banków posiadaczy kart drugorzędnych. Sprawdź każdą transakcję i wybierz «Exclude» all.

Krok 5: Sprawdź, czy w rejestrze drugiego posiadacza karty widnieje teraz saldo 0,00$ i nie ma żadnych pozostałych transakcji w zasilaniu banku drugiego posiadacza karty.

Etap 6: Uzgodnić miesięczny wyciąg z rachunku posiadacza karty głównej – teraz powinny się tam znaleźć wszystkie transakcje.

[iskra: Newsletter-signup]

W zależności od tego, która karta ma najwięcej transakcji, możesz chcieć odwrócić, który kanał bankowy ma swoje transakcje przeniesione i wykluczone. W naszym przypadku, posiadacz karty głównej ma ponad 50 transakcji miesięcznie, podczas gdy posiadacz karty dodatkowej ma tylko trzy lub cztery.

Wniosek

To proste obejście zajmuje tylko kilka minut każdego miesiąca i pozwala na osiągnięcie pożądanego celu: pozwala na dotarcie wszystkich transakcji kartą kredytową do QBO za pośrednictwem kanału bankowego do księgowania, a po wykonaniu tych czynności wszystkie transakcje pojawiają się w jednym rejestrze i można uzgodnić miesięczny wyciąg.

Jody Linick jest certyfikowanym księgowym AIPB, doradcą QuickBooks® Certified Pro i członkiem sieci Intuit Trainer/Writer. Jej firma, FitBooks Pro (wcześniej Linick Consulting), specjalizuje się w usługach zdalnej księgowości dla firm usługowych korzystających z QuickBooks Online. Cykl postów na jej blogu można znaleźć tutaj.