Wskazówki dotyczące oszczędzania czasu na koniec sezonu pracy

To znowu ten czas, ostatnie kilka tygodni pracowitego sezonu. W czym tkwi tajemnica, żeby skończyć mocno? Oszczędzając każdą ostatnią chwilę, jaką możesz.

Oto cztery wskazówki, które pomogą Ci zmaksymalizować czas do końca kwietnia:

  1. Ustaw się do współpracy. Im bardziej dostosowujesz się do zmieniających się technologii, tym bardziej możesz być efektywny. Możesz korzystać z technologii chmury, strony internetowej z bezpiecznymi portalami, elektronicznego faksowania i VoIP, aby zaoszczędzić czas. Stworzenie środowiska do współpracy w zakresie księgowości online pozwoli Ci pracować zgodnie z harmonogramem, zawsze i wszędzie, na dowolnym urządzeniu – a wszystko to przy znaczącej oszczędności czasu.
  2. Pobierz pomoc . Wynajmij koordynatora klienta do pomocy w kwestiach administracyjnych, takich jak telefonowanie do klientów w celu przypomnienia im o terminie spotkania oraz skanowanie i organizowanie wszystkich dokumentów dla każdego klienta. Koordynator może skontaktować się z klientem w sprawie brakujących dokumentów lub niekompletnej dokumentacji. Gdzie można znaleźć tę osobę? Zadzwoń do agencji pracy tymczasowej lub zatrudnij swoje dzieci. Uwolni Cię to od wykonywania ważniejszych zadań, takich jak np. faktyczna realizacja zwrotu!
  3. Ditch Paper. Przejrzyj bieżące procesy w celu wyeliminowania papieru. Nie wysyłaj organizatorów papieru, ale raczej umieszczaj je w portalach dla swoich klientów. Nie radzimy klientom podrzucać papierowych dokumentów, lecz nakłaniamy ich do zeskanowania dokumentów i przesłania ich do Ciebie drogą elektroniczną. Nie dostarczaj papierowych kopii zeznań podatkowych, lecz umieszczaj je z powrotem w portalu dla klientów. Czas, który zaoszczędzisz dzięki procesom bez papierowych dokumentów, znacznie zwiększy wydajność Twojej firmy.
  4. Dbaj o siebie. Tak jak mówi stewardesa, «Najpierw załóż swoją własną maskę tlenową», nie możesz dbać o swoich klientów, jeśli nie dbasz o siebie. Dosyć spania! Jedzcie dobrze. Ćwiczcie. Przejdźcie się szybko po bloku. Wstawać co godzinę i rozciągać się.

Skup się. Wyłączyć telefon i alerty sms-owe. Przestań sprawdzać Facebook.

Przeczytaj swój e-mail o 16:00. Będziesz miał dużo więcej pracy i nie będziesz czuł się tak oszołomiony.

Koniec sezonu podatkowego nie musi być brutalny, gdy planujesz, organizujesz i dbasz o siebie. Chociaż nie ma jednej rzeczy, która może zapewnić Twój sukces w tym sezonie podatkowym, poświęć trochę czasu, aby przyjrzeć się, jak możesz zwiększyć wydajność swojej firmy w ciągu najbliższych kilku tygodni, aby stworzyć znaczną oszczędność czasu.