Wskazówki dotyczące rozpoczynania własnej praktyki

Rozpoczęcie własnej księgowości lub małej praktyki podatkowej zapowiada się jako jedno z najbardziej satysfakcjonujących wyzwań zawodowych, na jakie możesz się zdecydować. Tak długo, jak długo będziesz przygotowany na początkowe długie godziny pracy i ciężką pracę, której wymaga zbudowanie firmy od podstaw, będziesz miał szansę na dokonanie prawdziwie pozytywnej zmiany w swoim życiu i życiu ludzi, którym służysz.

Istnieje wiele szczegółów dotyczących posiadania własnej praktyki, od wybierania mebli biurowych do przyciągania i utrzymywania klientów, które idą w parze z rozpoczęciem każdej małej firmy. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci w uruchomieniu własnej praktyki.

Wynajmij odpowiedni dla siebie zespół

Pracownicy są podstawą każdej odnoszącej sukcesy małej firmy. Dobrym pomysłem przy zatrudnianiu pracowników jest wybieranie osób, które podzielają podobną etykę pracy i wartości jak Ty. Ponieważ Twoja firma jest mała, oznacza to, że będziesz ściśle współpracował z ludźmi. Wybór osób z dużym wykształceniem i doświadczeniem niewiele będzie dla Ciebie znaczyć, jeśli będą one miały ścierną osobowość i stale podważać Twoje cele i wizję.

Dobrymi cechami, których należy szukać w potencjalnym pracowniku, oprócz wspomnianej wyżej silnej etyki pracy, są energia, pasja oraz chęć do nauki i adaptacji. Kluczowym elementem znalezienia odpowiedniej osoby do pracy jest posiadanie znaczącej puli talentów, z której można czerpać. Dzięki temu będziesz mógł poświęcić swój czas i być wybredny co do tego, kogo przyprowadzisz. Najlepszym sposobem, bez wątpienia, na znalezienie dobrej osoby jest ogłoszenie się na jednej lub kilku internetowych tablicach ogłoszeń o pracę. Pracodawcy mają wielkie szczęście do takich stron jak Gumtree.

Market Yourself

Jeśli zbliżasz się do otwarcia własnej praktyki po pracy w dużej firmie, jedną z ogromnych różnic, z którą będziesz musiał sobie poradzić jest brak dobrze prosperującej bazy klientów. Jako właściciel firmy, to do Ciebie należy odłożenie funduszy na kampanię marketingową, jak również dokonanie wszystkich ustaleń, tj. wynajęcie marketerów, projektantów i copywriterów. Jeśli planujesz uruchomić własny marketing na początku, aby zaoszczędzić na kosztach, a następnie przygotować się do radzenia sobie z krzywej uczenia się zaangażowanych w pisaniu dobrej kopii, która sprzedaje.

Pozytywne słowo reklamy ustnej może zrobić lub złamać mały biznes na początku. Upewnij się, że wow swoich klientów z fantastyczną obsługę i będą one pokazać swoje uznanie poprzez uzyskanie słowa się o tobie.

Podejmowanie wczesnych decyzji, z którymi klientami należy pracować

Istnieją co najmniej dwa powody, dla których chcesz zdecydować, z jakim typem klientów chcesz robić interesy. Pierwszym powodem jest to, że jest to Twoja firma i jeśli chcesz, aby odniosła sukces, będziesz musiał ją pokochać. Nic nie zabije twojej pasji do pracy szybciej niż zajmowanie się niekończącym się ciągiem złych typów klientów, którzy zamieniają twoją firmę w formę tortur dla ciebie.

Drugim powodem, dla którego ważne jest, abyś wiedział, kogo chcesz, ponieważ Twoi klienci ponownie angażują się w Twój marketing. Jeśli wiesz, z kim chcesz pracować, możesz dostosować swój marketing tak, aby przyciągnąć tę konkretną osobę – jednocześnie bardzo starannie upewniając się, że odpychasz tych, których znasz, że nie będą dla Ciebie odpowiednie. To może być trudne do przezwyciężenia mentalności, że trzeba sprzedawać do wszystkich, ale w dłuższej perspektywie, będziesz szczęśliwszy i bardziej skuteczne, jeśli budować swoją firmę, służąc typem klienta, który kochasz.