Wskazówki dotyczące uzyskiwania jak największej liczby konferencji

Cóż, jest sezon konferencyjny po raz kolejny, czas wyjść z biura i sieci, zarobić trochę CPE i może kopnąć opony na jakiejś nowej technologii do swojej praktyki lub pracy z klientami.

Te podróże mogą być trochę kosztowne, ale warte są tego, jeśli dobrze zaplanujesz. Megan Bloomfield z Boomer Consulting, na podstawie swojej ostatniej podróży, przygotowała listę wskazówek, które pozwolą zmaksymalizować wrażenia z konferencji. Zamieszczamy ją w nadziei, że okaże się ona dla Państwa użyteczna:

Ostatnio uczestniczyłem w konferencji AICPA ENGAGE. Była to dobra konferencja z dużą ilością świetnych prelegentów, treści, nowych pomysłów i różnych perspektyw. W tym roku była to pierwsza konferencja ENGAGE, na której AICPA zgromadziła na cztery dni pięć znanych konferencji z Association for Accounting Marketing Summit.

Wiedzieliśmy, że ta konferencja będzie duża, z pięcioma połączonymi grupami, ale nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak trudno będzie znaleźć i nawiązać kontakty z osobami z naszej oddzielnej konferencji. Było to łatwiejsze dla mojego zespołu, ponieważ mieliśmy stoisko, na którym spotykaliśmy się codziennie, a niektóre z naszych koneksji znalazły nasze stoisko do rozmowy i nadrobienia zaległości. Z łatwością mogłam zostać przytłoczona przez to wielkie wydarzenie i byłam wdzięczna moim pozostałym dziesięciu kolegom, którzy tam byli.

Podczas moich rozmów z niektórymi z pozostałych uczestników, słyszałem wiele osób, które mówiły, że trudno jest nawiązać rozmowę z osobami, które tam były z grupą współpracowników. Jest to coś w rodzaju catch-22. Z jednej strony, udział w konferencji z kolegami jest świetną okazją do nawiązania więzi i wspólnego spędzenia czasu w sposób, który po prostu nie zdarza się w pracy. Z drugiej strony, łatwo jest popaść w schemat, w którym większość czasu spędzasz z nimi i tracisz możliwość nawiązania nowych, wartościowych kontaktów, a nawet przyjaźni. Więc, co jest lepsze? Idziesz sam, czy jako grupa?

Uczestnictwo w konferencji w pojedynkę

Ze względu na budżet lub obciążenie pracą, Twój pracodawca może wysłać tylko jedną osobę z Twojego biura na konferencję. W tym przypadku nie musisz się martwić o to, że będziesz spędzał cały swój czas ze współpracownikami, ale nadal musisz zaplanować, jak najlepiej wykorzystać swój czas w tym miejscu.

Przegląd harmonogramu

Przed konferencją przejrzyj harmonogram i zaznacz wszystkie sesje, które uważasz za «konieczne». Jeśli skończysz z kilkoma pustymi przedziałami czasowymi, zaplanuj spędzenie tego czasu na terenie targów. Porozmawiaj z ludźmi obsługującymi stoiska. Są oni często bardzo towarzyscy i chętnie odpowiadają na pytania.

Seek Out Inne «Samotne wilki»

Jeśli skłaniasz się ku introwersji, wejście do sali konferencyjnej pełnej ludzi może być co najmniej zastraszające. Miej plan połączenia się z inną osobą uczestniczącą w konferencji w pojedynkę. Zazwyczaj można je znaleźć stojąc na obrzeżach sali, być może udając, że są zajęte swoim telefonem. Podejdź do nich i przedstaw się. Istnieje szansa, że poczują ulgę, gdy ktoś inny zainicjuje rozmowę.

Zadaj dużo pytań

Pamiętaj, że nauka jest sportem kontaktowym, więc zadawaj wiele pytań. Ludzie uwielbiają rozmawiać o sobie, a najbardziej lubią być pomocni. Rozmawiaj z mówcami, organizatorami, sponsorami i innymi uczestnikami. Poproś o rekomendacje na temat książek, blogów, stron internetowych lub innych konferencji. Zapytaj ich o to, czego nauczyli się do tej pory lub na jakie sesje czekają. Zapytaj, czy znaleźli w pobliżu miejsce na przyzwoitą filiżankę kawy. Wszystko, co pozwoli przełamać lody i usprawni rozmowę.

Uczestnictwo w konferencji z udziałem współpracowników

Bycie na konferencji ze współpracownikami może być zabawnym sposobem na nawiązanie więzi poza biurem, ale nie wykorzystuj istniejących relacji jako kuli i unikaj poznawania nowych ludzi. Porozmawiaj wcześniej ze swoimi współpracownikami, aby wymyślić plan działania, który pozwoli zmaksymalizować doświadczenie konferencyjne dla całego zespołu.

Podzielić i podbić

Przed konferencją przedyskutujcie sesje ze swoimi współpracownikami, aby upewnić się, że wasze doświadczenia są nieco urozmaicone. Możesz chcieć wziąć udział w kilku sesjach jako grupa, ale także podzielić się i uczestniczyć w różnych sesjach czasami. Planujcie zjeść później razem kolację lub lunch, aby porównać notatki i porozmawiać o najcenniejszych doświadczeniach z waszych sesji.

Keep Your Circle Open

Jeśli weźmiesz udział w sesji ze swoimi współpracownikami, bądź świadomy innych osób przy swoim stole. Przedstaw się innym osobom siedzącym wokół ciebie i postaraj się wciągnąć je w swoją rozmowę. Możesz nawet zdecydować, że pewne godziny, takie jak lunch, będą czasem nawiązywania kontaktów i postanowić, że wszyscy usiądziemy przy różnych stołach.

Make Networking a Team Sport

Spotkaj się ze swoimi współpracownikami na kolacji wieczorem, ale wyznaczcie sobie cel, aby każdy z was przyprowadził na kolację kogoś innego, kogo spotkał na konferencji. Jest to doskonały sposób na poszerzenie kręgu kontaktów i pogłębienie relacji z ludźmi, których spotykacie.

Pamiętaj, że konferencje są tym, co z nich robisz. Podczas gdy sesje mogą dostarczyć nowych pomysłów, często najcenniejsze okazje pochodzą z rozmów, które prowadzisz z innymi ludźmi i z Twoich kontaktów. Spędzanie czasu z nowymi ludźmi traktuj priorytetowo. Nigdy nie wiesz, z kim się spotkasz.

Ten oryginalny post pojawił się na blogu Boomer Bulletin.