Wskazówki dotyczące włączania usług w zakresie zarządzania majątkiem

Teraz, gdy zdecydowałeś się dodać usługi zarządzania majątkiem do swojej praktyki, nadszedł czas, aby zdecydować, jak to zrobić.Praktyki podatkowe poszukują sposobów na zwiększenie wartości swojej firmy, dodanie do usług, które świadczą i zwiększenie ogólnego poziomu usług, które świadczą swoim klientom.Wiele razy dodanie usług zarządzania majątkiem może zapewnić te dodatkowe korzyści dla firmy.

Istnieje wiele sposobów, w jaki firmy mogą świadczyć te usługi, i okazało się, że utrzymanie tego wszystkiego w domu jest jedną z podstawowych metod praktyk podatkowych, które lubią wykorzystywać.Zazwyczaj można znaleźć dwie opcje, które większość firm wykorzystuje, jeśli chodzi o świadczenie usług zarządzania majątkiem pod parasolem swojej praktyki podatkowej.Te opcje to stworzenie firmy inwestycyjnej jako spółki zależnej lub siostrzanej praktyki podatkowej, a drugą metodą jest wprowadzenie doradcy do co-brandingu Twoich wysiłków w ramach istniejącej praktyki.Możesz również założyć osobną spółkę siostrzaną, jeśli chcesz, aby oba przedsiębiorstwa były od siebie nieco oddzielone.

Niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć praktykę samemu, czy też dostosować się do weterana doradcy majątkowego, istnieją pewne najlepsze praktyki, które należy wziąć pod uwagę, aby utrzymać to wszystko w domu.

1. Ustawić oddzielną jednostkę: Najbardziej sensowne byłoby, zwłaszcza jeśli zamierzasz zajmować się wszystkim w domu, założenie oddzielnej spółki siostrzanej lub spółki zależnej od Twojej praktyki podatkowej w celu obsługi usług zarządzania majątkiem, które planujesz świadczyć.Pozwoli Ci to na zarządzanie przedsiębiorstwami jako dwoma oddzielnymi podmiotami i przeglądanie wyników każdego z nich jako takich.Posiadanie tych dwóch podmiotów zapewni Ci również jasne zrozumienie zwiększonych przychodów, wydatków i zysków uzyskiwanych z ramienia zarządzania majątkiem.Będziesz mógł łatwo zobaczyć korzyści finansowe z dodania tego składnika do swojej praktyki.

Ustanowienie odrębnego podmiotu byłoby łatwym sposobem na rozdzielenie obu linii biznesowych z punktu widzenia biznesowego, ale pozostanie w kontakcie w zakresie odsyłania i dzielenia się informacjami o klientach pomiędzy tymi dwoma podmiotami.Na przykład, jeśli Twoja firma nazywa się “XYZ Accounting”, możesz łatwo założyć “XYZ Wealth Management”.Klienci z łatwością zobaczą, że te dwa podmioty są powiązane i zapewni Ci łatwy sposób na polecanie Klientów pomiędzy tymi dwoma biznesami.Rozsądne byłoby również, aby polityka prywatności Państwa firmy uwzględniała fakt, że informacje mogą być dzielone pomiędzy tymi dwoma podmiotami.

Jeśli zdecydujesz się na współpracę z doradcą-weteranem i co-brandem, możesz zdecydować się na utworzenie osobnego podmiotu, jeśli masz zamiar bezpośrednio zaangażować się w codzienną działalność działu zarządzania majątkiem lub po prostu otrzymać opłatę za skierowanie za działalność wygenerowaną przez Twoich poleconych.Kluczem jest tutaj, bez względu na to, w jaki sposób zdecydujesz, chcesz zapewnić klientowi pogląd, że podatki i usługi zarządzania majątkiem są świadczone w sposób skoordynowany.

W tym układzie odrębny podmiot byłby najprawdopodobniej częściowo własnością praktyki podatkowej i doradcy weterana, z którym współpracujesz. Ponownie, ustanowienie oddzielnej jednostki pozwoli Ci na śledzenie odrębnych linii biznesowych i zwiększonej wartości, jaką zapewnia Ci praktyka zarządzania majątkiem.Kluczowe znaczenie będzie miało również to, aby polityka prywatności każdej jednostki pozwalała na dzielenie się informacjami między obiema organizacjami.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

2. Należy korzystać z usług wykwalifikowanego doradcy ds. dobrobytu: Ważne jest, aby mieć wykwalifikowaną osobę jako twarz praktyki zarządzania majątkiem.Jest to ta sama metoda, bez względu na to, jaką opisano powyżej, której używasz, aby dodać te usługi w domu do swojej praktyki.Istnieje kilka jasnych wskaźników dotyczących rodzaju doradcy, którego chciałbyś w tej roli.Po pierwsze, chciałbyś kogoś z dużym doświadczeniem: 15 lat lub więcej bezpośrednio w roli doradcy. Kluczowe jest, aby osoba ta miała doświadczenie potrzebne do doradzania klientom, a najlepiej ktoś, kto widział i radził sobie z niedźwiedziem i/lub puchatym rynkiem.Profesjonalista CFP® byłby dobrym kandydatem, którego również należy szukać.Przeszedł on rygorystyczne szkolenie i testy, poza tym, że musi ukończyć 30 godzin kształcenia ustawicznego co dwa lata.CFP® professional będzie również w stanie pomóc klientowi we wszystkich obszarach jego planu finansowego i polegać na Tobie w zakresie składników podatkowych.Wreszcie, będziesz chciał poszukać kogoś, kto nie jest brokerem, ale doradcą powierniczym.Większość klientów podatkowych (ludzi) nie szuka “sprzedanych” produktów finansowych, ale chcą otrzymywać porady i wskazówki finansowe od kogoś, kto działa w ich najlepszym interesie.

3. Włóż wysiłek w to nowe przedsięwzięcie: Wszystko, co warto zrobić, wymaga pracy; nie jest łatwe i nie ma natychmiastowego sukcesu.Musisz włożyć wysiłek w rozwój tego nowego aspektu swojej działalności.Ważne będzie, aby przedyskutować te nowe usługi ze swoimi klientami i wprowadzić doradcę majątkowego do relacji i upewnić się, że szukają oni możliwości, aby powrócić do praktyki podatkowej.Twoi klienci podatkowi docenią dodatkową pomoc; będziesz miał trzysta i sześćdziesiąt stopniowy widok na ich życie finansowe i zapewni im eksperta w dziedzinie zarządzania majątkiem.Większość ludzi stara się uprościć sobie życie, a posiadanie na tej samej stronie specjalistów od podatków i zarządzania majątkiem z pewnością to zrobi.

Masz już relacje z klientem, co oznacza, że wiele już zrobiono w zakresie podnoszenia ciężarów.Będzie to wymagało od Ciebie stworzenia strategii biznesowej dla Twojego nowo założonego ramienia zarządzania majątkiem i zainwestowania czasu, wysiłku i energii we wprowadzenie.Sukces utrzymania usług zarządzania majątkiem w domu jest bezpośrednio związany z Twoją zdolnością do cross-sell tych usług do istniejącej bazy klientów podczas rozwoju nowych relacji i poleceń.

Z pewnością istnieją pewne duże korzyści z dodania usług zarządzania majątkiem do swojej praktyki i utrzymania jej w domu.Musisz zorientować się, jaki będzie najlepszy sposób dla Ciebie i Twojej firmy.Poruszyliśmy kilka z kluczowych najlepszych praktyk podczas dodawania tego do Twojej firmy, ale nie jest to lista wyczerpująca. Upewnij się, że jesteś zaangażowany w budowanie tego w swojej praktyce, a następnie pracować nad tym, aby stała się ona częścią tej praktyki.Zrobienie tego we właściwy sposób przyczyni się do zwiększenia przychodów i wartości firmy, a także do zwiększenia jej wielokrotności, jeśli będziesz chciał z niej wyjść.

Ten artykuł przedstawia opinię Mitlin Financial Inc. Nie powinien być interpretowany jako świadczenie usług doradztwa inwestycyjnego, prawnego i/lub podatkowego.

Powiązane artykuły

3 Wskazówki dotyczące współpracy z doradcą finansowym

Jak CPA powinny reagować na wezwania do sądu