Wygrałeś wielką wygraną podczas Super Bowl? Wujek Sam chce kawałek twojej akcji.

Zakłady na Super Bowl to amerykańska rozrywka. Jest to również największy dzień hazardu w roku, niezależnie od tego, czy zakłady są formalne, pule w miejscu pracy, czy tylko przyjazne zakłady.

Nikt nie chce być nosicielem złych wieści, ale Twoi klienci, którzy mieli szczęście postawić na Green Bay Packers – lub w inny sposób wygrać pieniądze na dużą grę – powinni wiedzieć, że mają zaoszczędzić część tych wygranych dla Urzędu Skarbowego.

Wygrane w grach hazardowych, które przekraczają $5,000, podlegają podatkowi federalnemu w wysokości 25%, plus wszelkie podatki stanowe, które mogą obowiązywać w danym stanie, zgodnie z prawem podatkowym. W przypadku wygranych co najmniej $600 wygranych przez oficjalne biuro hazardowe, takie jak kasyno, wypłata zostanie prawdopodobnie dokonana po potrąceniu 25%. Zwycięzcy, którzy odmówią podania swoich numerów Social Security w celu zakończenia biegu wokół IRS, mogą zostać objęci 28-procentowym potrąceniem.

W przypadku wygrania pieniędzy za pośrednictwem instytucji hazardowej, wygrana zostanie prawdopodobnie udokumentowana za pomocą formularza W-2G. Instrukcje IRS dla formularzy W-2G określają, że formularz musi być wydany tym, którzy go posiadają:

  • $1,200 lub więcej w wygranych hazardowych z bingo lub automatów do gry
  • 1.500$ lub więcej w przychodach (kwota wygranej minus kwota zakładu) z keno
  • Więcej niż $5,000 w wygranej (obniżonej o zakład lub wpisowe) z turnieju pokerowego
  • 600$ lub więcej w wygranych w grach hazardowych (z wyjątkiem wygranych w turniejach bingo, keno, na automatach i w pokerze), a wypłata jest co najmniej 300 razy większa od kwoty zakładu
  • Wszelkie inne wygrane hazardowe podlegające opodatkowaniu federalnym podatkiem dochodowym u źródła

Jednakże, Twoi klienci powinni wiedzieć, że nie są zahamowani, jeśli dokumentacja nie istnieje. Podatnicy są odpowiedzialni za odzyskiwanie pieniędzy wygranych w basenach biurowych i innych miejscach na swoim własnym formularzu 1040, linia 21.

Zakłady, które stracą pieniądze i wyszczególnią swoje zeznania podatkowe, mogą zgłosić straty do wysokości wygranej jako różne wyszczególnione odliczenia. Straty te są raportowane na Załączniku A, Linia 28 i nie podlegają limitowi 2 procent. W każdym przypadku, straty netto z hazardu nie są dozwolone.

Podczas gdy Super Bowl to ekscytujący czas dla wielu Amerykanów, zakłady piłkarskie podkreślają uporczywy problem w murach IRS w postaci śledzenia i opodatkowania wygranych w grach hazardowych. Agencja podatkowa stoi przed codziennym wyzwaniem uświadomienia ludziom, że wygrane hazardowe – legalne lub nielegalne – podlegają opodatkowaniu.

Zakłady formalne, pule miejsc pracy i zakłady pomiędzy kilkoma przyjaciółmi podlegają opodatkowaniu. A dochody z hazardu nie ograniczają się do wygranych gotówkowych. Obejmuje on również uczciwą wartość rynkową nagród, takich jak samochody i podróże.

Oczywiście wiele osób prawdopodobnie wie lub podejrzewa, że pieniądze, które wygrały dzięki grom hazardowym, podlegają opodatkowaniu, jednak postanawiają ten fakt zignorować. Twoi klienci podatkowi mogą rzucać oczami, gdy przypominasz im, że 100 dolarów, które wygrali w puli biurowej Super Bowl, podlega opodatkowaniu.

Możesz dać im dobrą radę, sugerując, aby prowadzili rejestr wszystkich wygranych i przegranych w grach hazardowych w przypadku, gdy kiedykolwiek zostaną zakwestionowane przez IRS. Akceptowalna dokumentacja może zawierać pisemny rejestr ze szczegółami dotyczącymi zakładu, takimi jak data, lokalizacja, kwota zakładu, rodzaj gry oraz wygrane i straty. Dobrym pomysłem jest również przechowywanie losów loteryjnych i kart bingo jako dodatkowego dowodu.

Pomimo powszechnego błędnego przekonania, te same podstawowe zasady mają zastosowanie do gier hazardowych online. Firma badawcza Christiansen Capital Advisers oszacowała, że w 2005 roku hazard online przyciągnął około 23 milionów ludzi (z czego 8 milionów to Amerykanie) i wygenerował około 12 miliardów dolarów przychodów, jak wynika z raportu na FoxBusinessNews.com. Do 2010 roku przychody te miały wzrosnąć do około 24 miliardów dolarów.

Dzięki takim liczbom łatwo jest zrozumieć, dlaczego Urząd Skarbowy chce jego cięcia.

Artykuły pokrewne:

  • Firmy CPA robią zakłady Super Bowl na cele charytatywne
  • Ryan zostaje sponsorem Komitetu Gospodarzy North Texas Super Bowl XLV