Wykorzystanie Internetu do marketingu

przez Michaela Altera

Korzystanie z sieci do celów marketingowych jest popularne nie bez powodu. Istnieje wiele tanich taktyk, które wymagają niewielkich nakładów pieniężnych, takich jak e-mail, media społecznościowe i sieci społeczne. Wszystkie inicjatywy marketingowe wymagają czasu, aby zainicjować i zarządzać, a opcje te nie są wyjątkiem.

Poza niektórymi taktykami marketingu internetowego wymagającymi niewielkich nakładów pieniężnych, korzystanie z sieci zyskało na popularności dzięki smartfonom i innym przenośnym urządzeniom przenośnym. Łączność z Internetem praktycznie z dowolnego miejsca ułatwia firmom dotarcie do klientów i prosperowanie z wiadomości marketingowych w dowolnym miejscu i czasie.

Oto podsumowanie kilku sposobów wykorzystania Internetu do celów marketingowych, w tym wgląd w to, jak korzystać z technologii kodu QR, który jest bezpłatny i łatwo dostępny dla większości.

Social Networking, Videos i Online Pinboardy

Facebook, LinkedIn, Twitter, i Google+ są portalami społecznościowymi, które są stale aktualizowane, aby umożliwić bardziej rozbudowane i połączone sieci:

  • Facebook pozwala użytkownikom na dodanie do ich profilu uchwytu do Twittera, który automatycznie zasila ich konto na Facebooku. Facebook pozwala użytkownikom “polubić” firmę.
  • LinkedIn umożliwia swoim członkom wzajemne polecanie się i śledzenie stron firmowych.
  • Twitter jest używany do wysyłania informacji do zwolenników, i zazwyczaj używane jako narzędzie do śledzenia trendów i pokazać przywództwo myślowe na temat.
  • Google+ jest nowszy, ale Google zaczął wiązać go z wynikami wyszukiwania, więc może to być ważne dla optymalizacji wyszukiwarek.

YouTube: Podczas gdy zamieszczanie filmów wideo nie jest już nowością, YouTube pozostaje popularną stroną, którą wiele firm wykorzystuje do publikowania filmów. Dla tych, którzy nie próbowali przesyłać filmów na YouTube, musisz najpierw założyć konto YouTube, zanim wyślesz film na stronę. Po utworzeniu konta YouTube i wgraniu filmu wideo, film może być dodany do prezentacji w PowerPoint, strony internetowej, strony na Facebooku, lub udostępniony jako hiperłącze w wiadomości e-mail do klientów lub potencjalnych klientów. Poszukaj w Google i YouTube pomocnych porad i samouczków wideo na temat korzystania z YouTube.

Pinterest: Wyobraź sobie umieszczenie plakatu z Twoimi zainteresowaniami w wejściu do Twojego biznesu. Pinterest jest internetową wersją tego, używaną do organizowania i dzielenia się swoimi zainteresowaniami z innymi. Podobnie jak jego tekturowy odpowiednik, Pinterest może być zaprojektowany jako rozbudowany lub podstawowy. Szybko dowiedz się, w jaki sposób inni zyskują ekspozycję, przeszukując Pinterest pod kątem Twoich obszarów specjalizacji, takich jak “księgowość i płace”. Chociaż ta strona może nie być uważana za podstawowe narzędzie marketingowe, ustalenie obecności na stronie może służyć jako dodatkowe narzędzie marketingowe – takie, które oferuje krótkie nuggetsy informacji o Twojej firmie.

Kody szybkiego reagowania (kody QR)

Kody QR, cyfrowe, kwadratowe czarno-białe skrzynki, są skanowane przez urządzenia mobilne, takie jak smartfony.

Po zeskanowaniu przez smartfon, kod QR natychmiast łączy urządzenie z miejscem docelowym, takim jak strona internetowa, numer telefonu lub wideo YouTube. Kody QR mają tę zaletę, że zachęcają potencjalnych kierowców do działania. Można je wykorzystać jako hiperłącza, aby uzyskać dostęp do kuponu, obejrzeć broszurę, pobrać dane kontaktowe lub obejrzeć demo. Kody QR są coraz bardziej powszechne, niektórzy używają ich na reklamach, wizytówkach, w broszurach, na opakowaniach lub na drzwiach swojej firmy.

Ten kod QR, który łączy się z firmową stroną na Facebooku, został stworzony w dziesięć sekund za pomocą http://quikqr.com:

Kroki do tworzenia, czytania i używania kodu QR są proste:

  1. Pobierz aplikację do odczytu kodów QR na swój smartfon.
  2. Stwórz kod QR za pomocą darmowego generatora kodu QR.
  3. Zeskanuj kod QR za pomocą aplikacji czytnika kodów QR.
  4. Zapisz obraz kodu QR na swoim komputerze i dodaj go do materiałów marketingowych lub gdziekolwiek wolisz.

Chcesz przeczytać o większej ilości darmowych narzędzi marketingu internetowego? Przeczytaj więcej tutaj: Nowa kolekcja jedenastu bezpłatnych narzędzi marketingowych online.

Przeczytaj więcej artykułów z mediów społecznościowych.

O autorze:

Michael Alter, ekspert ds. płac z tytułem MBA z Harvard Business School, jest uznanym w kraju rzecznikiem, dostarczającym przemyślanych i rozsądnych porad, aby pomóc specjalistom ds. księgowości i płac budować głębsze, bardziej zyskowne relacje z klientami. Alter, prezes SurePayroll, pisze kolumnę Trade Secrets na INC.com i jest często publikowany w Bloomberg TV, Wall Street Journal, i Entrepreneur Magazine.