Wykorzystanie mediów społecznościowych w biznesie Część 2: Tworzenie strony firmowej na Facebooku i LinkedIn

przez Michaela Altera

Facebook i strony firmowe LinkedIn służą wzmocnieniu Twojej marki oraz rozwojowi i budowaniu relacji z klientami i perspektywami. W pierwszym artykule z tej serii omówiliśmy sposób wykorzystania Facebooka i LinkedIn w biznesie. Istnieje dobry powód, aby zakładać strony firmowe na obu, ponieważ Facebook i LinkedIn różnią się od siebie pod względem demograficznym. W tym artykule dowiesz się, jak stworzyć stronę firmową na Facebooku i LinkedIn, a także jak umieszczać i budować followership.

Facebook

Facebook tworzy profile dla ludzi i strony dla biznesu. Zanim będziesz mógł założyć stronę firmową, musisz najpierw założyć konto na Facebooku. Zaloguj się na Facebooku i odwiedź stronę https://www.Facebook.com/pages/create/, a następnie kliknij, aby wybrać kategorię “Firma, Organizacja lub Instytucja”. Kiedy tworzysz swoją stronę firmową na Facebooku, jesteś jej administratorem, podobnie jak administrator osobistej strony na Facebooku.

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami podczas konfigurowania strony firmowej na Facebooku:

 • Wybierz nazwę strony, która reprezentuje Twoją firmę. Raz utworzona kategoria i nazwa strony nie może być zmieniona.
 • Napisz zdanie o swojej firmie, aby pomóc gościom zrozumieć, co robisz.
 • Prześlij zdjęcie okładki i zdjęcie profilowe; te zdjęcia są pierwszą rzeczą, którą ludzie zobaczą, gdy odwiedzą Twoją stronę.
 • Po utworzeniu, monitoruj swoją stronę pod kątem aktywności i odpowiadaj na posty od odwiedzających.
 • Edytuj swoją stronę za pomocą przycisku “Edytuj stronę” na górze strony po zalogowaniu.

Tworzenie postów na firmowej stronie Facebook

Posty na stronie firmowej to sposób, w jaki komunikujesz się ze swoimi zwolennikami i odwiedzającymi stronę. Możesz zamieszczać zdjęcia, filmy wideo, komentarze i pytania. Twoje posty są wyświetlane w obszarze newsfeed, który jest miejscem na Facebooku, gdzie użytkownicy spędzają najwięcej czasu. Twoje posty powinny być krótkie; zalecane jest umieszczenie od 100 do 200 znaków. Wplataj w atrakcyjne wizualnie przedmioty, takie jak zdjęcia, wykresy i obrazki.

Pobierz pomocny przewodnik z Facebooka i zacznij od swojej firmowej strony na Facebooku.

LinkedIn

Strona firmowa LinkedIn służy do udostępniania informacji o Twojej firmie, marce, produktach i usługach. LinkedIn jest również wykorzystywany przez firmy do zamieszczania ofert pracy. Aby utworzyć stronę firmową, należy użyć firmowego adresu e-mail (np. [chronionej poczty elektronicznej]), ponieważ obecnie nie można używać osobistych adresów e-mail od ogólnych dostawców poczty elektronicznej, takich jak Gmail i Hotmail.

Wykonaj poniższe kroki, aby rozpocząć konfigurowanie strony firmowej na LinkedIn:

 • Zaloguj się do LinkedIn i przesuń kursor myszy na “Odsetki” u góry strony.
 • Wybierz “Firmy.”
 • Na górze strony wybierz “Dodaj firmę”.
 • Wpisz nazwę swojej firmy i adres e-mail firmy.
 • Zakończyć proces, postępując zgodnie z przewodnikiem LinkedIn krok po kroku.
 • Nie można podglądać strony przed jej opublikowaniem; dlatego też po opublikowaniu strony jest ona od razu na żywo w serwisie LinkedIn.

Co możesz zrobić ze swoją stroną firmową LinkedIn

Tworząc swoją stronę, tworzysz profil firmy, który opowiada historię Twojej firmy. Podobnie jak Facebook, Twoja strona firmowa jest miejscem, gdzie osoby kontaktowe i odwiedzające poznają Twoją markę, produkty, usługi i oferty pracy. Masz możliwość dodania zakładki produkty i usługi, która jest miejscem, w którym można znaleźć więcej informacji na temat Twojej oferty. Rekomendacje klientów mogą być przedstawione jako potwierdzenie Twojej działalności.

Obejrzyj krótki film na YouTube i dowiedz się, jak skonfigurować stronę firmową w serwisie LinkedIn.

Wskazówki dla kierownictwa budynku

Masz społeczność przyjaciół, klientów i rodzinę. Poproś ich o śledzenie stron Twojej firmy. Jeśli będziesz postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami i konsekwentnie pisać, Twoje poparcie będzie rosło wraz z upływem czasu.

 • Zainstaluj Facebook i LinkedIn za pomocą przycisków na stronie głównej swojej witryny.
 • Dodaj Facebook i LinkedIn do papieru firmowego, wizytówek, oznakowania sklepu, faktur i linii podpisu e-mail. (Uwaga: Pokaż pracownikom, jak dodać je do linii podpisu e-mail.)
 • Po zalogowaniu się na Facebooku, wybierz opcję “Zbuduj Publiczność” i poznaj sposoby na budowanie sympatii. Z menu rozwijanego wybierz “Zaproś Kontaktów e-mailowych”, aby wysłać wiadomość do swoich kontaktów e-mail z prośbą o śledzenie strony firmowej.
 • Poproś swoich pracowników, aby dołączyli do Ciebie i śledzili Cię na Facebooku i LinkedIn. (Uwaga: Upewnij się, że podają Twoją firmę jako obecnego pracodawcę. Pracownicy na LinkedIn są automatycznie śledzeni przez stronę firmy).
 • Śledź inne firmy na Facebooku i LinkedIn.
 • Informuj swoich pracowników o aktualizacjach statusu, które pochodzą z Twojej strony firmowej. Ich sympatie i udostępnianie automatycznie przechodzą do ich sieci połączeń.
 • Wymień swój Facebook i stronę LinkedIn na innych portalach społecznościowych.
 • Często dziel się pomocnymi informacjami.
 • Pobierz i korzystaj z darmowego oznakowania na Facebooku dla swojej firmy.

Powiązany artykuł:

 • Wykorzystanie mediów społecznościowych w biznesie Część 1: Facebook vs. LinkedIn
 • Wykorzystanie mediów społecznościowych w biznesie Część 3: Jak zdobyć zwolenników na stronie Twojej firmy

O autorze:

Michael Alter, ekspert ds. płac z tytułem MBA z Harvard Business School, jest uznanym w kraju rzecznikiem, dostarczającym przemyślanych i rozsądnych porad, aby pomóc specjalistom ds. księgowości i płac budować głębsze, bardziej zyskowne relacje z klientami. Alter, prezes SurePayroll, pisze kolumnę Trade Secrets na INC.com i jest często publikowany w Bloomberg TV, Wall Street Journal oraz Entrepreneur Magazine .