Wykorzystanie mediów społecznościowych w biznesie Część 3: Jak zdobyć zwolenników na stronie Twojej firmy

przez Michaela Altera

Naśladownictwo jest kluczem do przywództwa. W przeszłości kultura bycia naśladowcą upadała, co było interpretowane jako bycie cichym i robienie tego, co ci kazano. Dziś organizacje, które szukają naśladownictwa, robią to z bardzo różnych powodów – chcą, aby naśladowcy załatwiali sprawy, uczestniczyli w trwającej rozmowie lub wspólnocie i ewangelizowali jako aktywni członkowie grupy. Na najbardziej podstawowym poziomie, uzyskanie “lubię to” na swojej stronie na Facebooku jest sposobem na nakłonienie klientów do dodatkowej sprzedaży. Im więcej “lubi” masz, tym bardziej wiarygodna społecznie jest twoja oferta.

Tworzenie followership na stronach firmowych sieci społecznościowych polega na zapraszaniu społeczności klientów i potencjalnych klientów do środowiska społecznościowego (np. LinkedIn, Facebook) i wspieraniu kultury, w której wyznawcy są konsekwentnie zachęcani do bycia aktywnymi uczestnikami.

Zaczyna się od stworzenia profilu zorientowanego na klienta, który skupia się na wartości, jaką zapewniasz klientom. Opracuj rutynę umieszczania różnych treści (np. zdjęć, filmów, tekstu), a następnie moderuj wpisy i monitoruj aktywność grupy. Kluczem do skutecznego moderowania jest uczynienie z niego codziennego nawyku i zachowanie spójności. Możesz wykorzystać czas na dojazdy do pracy każdego ranka, zastanawiając się nad tym, co powinieneś opublikować w ciągu dnia. Możesz również poświęcić czas na początku dnia pracy na przeglądanie odpowiedzi z poprzedniego postu, zatwierdzanie nowych członków i tworzenie nowego postu na dany dzień.

Rozważ te wskazówki, aby zainspirować do naśladowania:

Wyślij hiperłącze, aby “polubić” swoją stronę na Facebooku. To jest uważane za nieinwazyjny sposób na zachęcenie klientów i potencjalnych klientów do włączenia się do Twojej wiadomości. Wyślij do tych, którzy “lubią” Twoją stronę wiadomość, aby zapisali się na Twoją listę e-mail, gdzie będą mogli być informowani o ofertach, zniżkach i wydarzeniach.

Sprawdź stronę lub grupę społeczną swojej konkurencji. Zwróć uwagę na to, co robią i czy ich zwolennicy mają duży udział. Jeśli zauważysz, że coś się dzieje, poeksperymentuj z taktyką konkurencji na swojej stronie.

Dodaj ikony społecznościowe do swojej strony internetowej oraz linki społecznościowe do wszystkiego, czego używasz w biznesie. Od linii podpisu elektronicznego po wizytówki, papier firmowy i broszury, upewnij się, że Twoje linki społecznościowe staną się częścią wszystkiego, co robisz.

Bądźcie konsekwentni i piszcie pięć razy w tygodniu. Twórz posty, które inspirują ludzi do dzielenia się twoją treścią; mogą nawet “polubić” ją. Umieszczając często ciekawe treści, zachęcasz swoich naśladowców do regularnego sprawdzania, co u ciebie. Użytkownicy aparatów Power mogą spędzać sześć godzin tygodniowo na pisaniu postów; zalecamy zacząć od opracowania rutyny, w której będziesz pisał jeden raz dziennie. Możesz zdecydować się na rozszerzenie i dodanie kolejnych postów później.

Umieszczaj różne treści (np. zdjęcia, filmy, tekst). Według Facebooka, zdjęcia są najczęściej udostępniane, dlatego takie strony jak Pinterest i Instagram stały się tak popularne. Weź pod uwagę listy ogłoszeń, takie jak “Top Five Tips to Improve …” lub “Top Ten Reasons Why Small Businesses …”. – coś, co spodoba się twojej grupie docelowej i będzie ją edukować.

Zaangażujcie zwolenników. Zwiększ zaangażowanie swoich naśladowców, zamieszczając pytanie i pytając o odpowiedzi. Poproś naśladowców o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami i komentarzami. Rozważ kreatywne sposoby zaangażowania ludzi, takie jak poproszenie ich o nadesłanie zdjęć lub przeprowadzenie konkursu fotograficznego.

Trzymaj posty krótkie, istotne i wartościowe. Twoje posty powinny mieć od 80 do 150 znaków i być istotne, aby zapewnić wartość dla odbiorców, których starasz się zaangażować.

Bądź autentyczny i wierny swojej marce. Jeśli rozmawiasz z właścicielami małych firm, spraw aby Twoje posty były interesujące i brzmiały tak jak Ty. Rozmawiaj przez swoje posty tak, jakbyś rozmawiał z właścicielem małego biznesu twarzą w twarz.

Dołączyć wezwanie do działania. Dobrze jest poprosić osoby śledzące twoje posty, aby “lubiły” i “dzieliły się” z innymi. Wszelkie wpisy, które zamieszczają na firmowej stronie Facebooka, pojawią się w ich newsfeedze dla innych, których śledzą, zwiększając Twoją ekspozycję na ich sieć połączeń.

Bądź wrażliwy na porę roku. Twoje posty i zdjęcia mogą być istotne dla sezonu lub zbliżającego się święta, aby przyciągnąć uwagę zwolenników, którzy są tego świadomi.

Artykuły pokrewne:

  • Wykorzystanie mediów społecznościowych w biznesie Część 1: Facebook vs. LinkedIn
  • Wykorzystanie mediów społecznościowych w biznesie Część 2: Tworzenie strony firmowej na Facebooku i LinkedIn

O autorze:

Michael Alter, ekspert ds. płac z tytułem MBA z Harvard Business School, jest uznanym w kraju rzecznikiem, dostarczającym przemyślanych i rozsądnych porad, aby pomóc specjalistom ds. księgowości i płac budować głębsze, bardziej zyskowne relacje z klientami. Alter, prezes SurePayroll, pisze kolumnę Trade Secrets na INC.com i jest często publikowany w Bloomberg TV, Wall Street Journal oraz Entrepreneur Magazine .