Wynagrodzenia początkowe w księgowości Przewidywany wzrost o 3,5% w 2015 r.

Wynagrodzenia początkowe dla amerykańskich specjalistów w dziedzinie księgowości i finansów nadal wykazują tendencję wzrostową.

Dla całej branży, początkowe wynagrodzenia na stanowiskach księgowych i finansowych w Stanach Zjednoczonych mają wzrosnąć o 3,5% w 2015 r., z silnym popytem na takich specjalistów jak księgowi pracowniczy, starsi analitycy finansowi i analitycy systemów biznesowych, zgodnie z 2015 Salary Guide: Księgowość i finanse , który został wydany w czwartek przez firmę rekrutacyjną Robert Half.

Robert Half prognozuje, że w 2014 r. wynagrodzenia początkowe w księgowości i finansach wzrosną o 3,4 proc. w skali całego kraju.

Zgodnie z raportem powstają nowe miejsca pracy w księgowości i finansach, które mają wspierać rozwój biznesu – a wolne stanowiska są obsadzane szybciej. Dwa dodatkowe czynniki napędzające zatrudnianie pracowników w sektorze księgowości i finansów to mandaty zgodności z przepisami, które wymagają nowych umiejętności oraz stopniowa fala odchodzenia na emeryturę w związku z wyżem demograficznym.

«Zapotrzebowanie na miejsca pracy wywiera presję na podaż wykwalifikowanych pracowników w wielu specjalnościach, zwłaszcza w dziedzinie technologii i finansów», powiedział w pisemnym oświadczeniu Paul McDonald, Robert Half senior executive director. «Kluczowe znaczenie dla przedsiębiorstw ma analiza porównawcza wynagrodzeń, aby zachować konkurencyjność, szczególnie na rynku, na którym wykwalifikowani kandydaci wiedzą, że są poszukiwani».

Oczekuje się, że wzrost średniego wynagrodzenia początkowego za pracę w księgowości korporacyjnej wyniesie od 2,9% do 4,4%. Przewiduje się, że stanowiska analityków – zwłaszcza menedżerów i starszych analityków finansowych i biznesowych – znacznie wzrosną w przyszłym roku.

  • Menedżer ds. analityków finansowych w dużych firmach (roczna sprzedaż w wysokości 250 mln USD lub więcej): zakres wynagrodzenia od 94 750 USD do 129 750 USD w 2015 r.
  • Starszy analityk finansowy w dużych firmach: 77 750 USD do 100 750 USD
  • Analityk finansowy z jedno- lub trzyletnim doświadczeniem w dużych firmach: 58 500 $ do 78 750 $
  • Menedżer analityków finansowych w firmach średniej wielkości (roczna sprzedaż od 25 mln USD do 250 mln USD): 83 500 USD do 112 500 USD
  • Menedżer analityków biznesowych w dużych firmach: od 90 250 do 123 750 USD
  • Starszy analityk biznesowy w dużych firmach: 78 000 $ do 100 500 $
  • Menedżer analityków biznesowych w firmach średniej wielkości: od 89 750 USD do 122 500 USD

W raporcie stwierdzono również, że wynagrodzenia początkowe analityków systemów biznesowych – od nawet jednego roku doświadczenia w pracy na stanowisku kierowniczym, a także w firmach różnej wielkości – prawdopodobnie wzrosną od 4 do 4,3 proc. w 2015 roku.

«Księgowi i specjaliści od finansów, którzy potrafią przekształcić inteligencję biznesową w strategię biznesową, są bardzo poszukiwani», stwierdza raport. «Liderzy biznesowi poszukują profesjonalistów, którzy potrafią zagłębić się w dane liczbowe i wyjaśnić ich implikacje dla trendów wzrostowych na najwyższym poziomie oraz możliwych działań związanych z fuzjami i przejęciami». Analitycy finansowi i analitycy systemów biznesowych również dostrzegają duże zapotrzebowanie, ponieważ firmy poszukują nowych sposobów zwiększenia wydajności, kontroli kosztów i jak najlepszego wykorzystania istniejących i nowych systemów informatycznych».

W przypadku zawodów związanych z rachunkowością publiczną przewiduje się, że średnie wynagrodzenie początkowe wzrośnie od 2,7 do 3,9 procent. Przewiduje się, że największy wzrost wynagrodzeń będzie miał miejsce na stanowiskach pracy:

  • Starsze usługi podatkowe w dużych firmach: zakres płac od 78 500 $ do 106 500 $ w 2015 roku
  • Zarządzający usługami podatkowymi w firmach średniej wielkości: $88,750 do $123,250
  • Zarządzający usługami zarządzania w dużych firmach: od 96.000 do 137.000 USD

«Ciągła rywalizacja między przedsiębiorstwami a publicznymi firmami księgowymi o najlepszych księgowych tworzy zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie operacji księgowych», stwierdził raport. «Firmy rekrutują również początkujących profesjonalistów». Więcej firm jest otwartych na zatrudnianie absolwentów ze stażem lub wolontariuszy, których mogą szkolić dla swoich potrzeb».

Przewiduje się, że wzrost wynagrodzeń w sektorze usług finansowych wyniesie od 2,1% do 4,3%, przy czym największy skok wynagrodzeń nastąpi na stanowisku analityka finansowego w dziedzinie finansów i księgowości (zakres wynagrodzeń od 54 500 $ do 80 250 $ w 2015 roku).

Powiązany artykuł:

Robert Half: Wynagrodzenie początkowe brutto Średnia 3,4 % w 2014 r.