Wynajęcie usługi sprzątania nie kwalifikuje się do uzyskania kredytu na opiekę nad dzieckiem

Brian i Suzanne Knutson pracowali na pełny etat, on jako księgowy, a ona jako nauczycielka. Poza zatrudnieniem opiekunki do trojga dzieci, Knutsonowie co tydzień sprzątali dom przez serwis sprzątający, który wysłał pięcioosobowy zespół do odkurzania i odkurzania rezydencji.

Ponieważ ekipa sprzątająca nie zapewniała opieki nad dzieckiem, Sąd Podatkowy orzekł, że IRS poprawnie ustalił, że para nie powinna otrzymywać kredytu na opiekę nad dzieckiem w zamian za płatności za usługę sprzątania. To nieistotne, orzekł sąd, że poniosły one koszty podczas pracy , ponieważ nie były w stanie ustalić, że to umożliwiło im zatrudnienie.

Co więcej, sąd nie znalazł nic przekonywującego w zeznaniach Briana, że on i Suzanne byli bardzo zajęci licznymi projektami i programami ulepszania domu z dziećmi, jej argumentem, że nie mogła pracować, jeśli ktoś inny nie zajmował się sprzątaniem lub twierdzeniem Knutsonów, że ich praca była tak uciążliwa, że nie mieli czasu na sprzątanie domu.

Raczej wynajęcie serwisu sprzątającego sprawiło, że ich życie stało się o wiele przyjemniejsze i pozwoliło im poświęcić czas wolny na upscale poszukiwania znacznie bardziej sensowne niż szorowanie zlewów, powiedział sędzia niewrażliwy na bóle porodowe par dwupłatowych.

Więc, które sytuacje kwalifikują się do uzyskania kredytu na opiekę nad dzieckiem? Cóż, jest on dostępny, gdy osoba wymagająca opieki jest małżonkiem lub osobą na utrzymaniu, niezależnie od wieku.

Połówka polega na tym, że kredyt ma zastosowanie wyłącznie w przypadkach, gdy osoba jest "fizycznie lub psychicznie niezdolna do samodzielnej opieki."

Aby kwalifikować się, niepełnosprawność musi być wystarczająco poważna, aby (1) uniemożliwić danej osobie ubieranie się lub karmienie lub dbanie o higienę osobistą bez pomocy innej osoby lub (2) wymagać stałej uwagi i pomocy, aby osoba ta mogła uniknąć poważnych obrażeń.

Przykład: Twoja babcia, która inaczej cieszy się dobrym zdrowiem, ma uraz, który ogranicza ją do łóżka lub wózka inwalidzkiego. Jeśli musisz zatrudnić kogoś, kto będzie się nią opiekował podczas pracy, masz prawo do kredytu. Podobnie, zostanie ona uznana za niepełnosprawną, jeśli ma skłonności samobójcze lub inne niebezpieczne tendencje, które mogą wymagać od innej osoby stałej opieki nad nią.

Więc podczas gdy usługa sprzątania domu pomaga dbać o swoją rodzinę, nie robi tego w sposób, który kwalifikuje cię do jakichkolwiek kredytów w oczach IRS.

Artykuły dodatkowe. Przypomnienie dla księgowych, którzy z zadowoleniem przyjęliby porady, jak ostrzec klientów przed taktykami, które obniżają podatki na ten rok, a nawet dają przewagę na następny rok: Wejdź do archiwum moich artykułów (ponad 275 i liczenie).