Wyniki badania mediów społecznych w ramach SocialCPAs 2011

Przez personel KsięgowościWEB

SocialCPAs opublikowała swoje Social Media Survey w grudniu 2011 roku. Ankieta została opracowana w celu uzyskania wiedzy na temat tego, w jaki sposób księgowi przyjmują lub unikają mediów społecznościowych.

W 2011 r. CPA Barry MacQuarrie z SocialCPA przeprowadził badania wśród setek CPA, CA i księgowych, aby dowiedzieć się więcej o ich działalności w mediach społecznościowych.

«Reakcja w tym roku była wspaniała. Słyszałem od uczestników w osiemnastu krajach», powiedział MacQuarrie. «Większość uczestników pracuje dla CPA, CA lub firmy księgowej i identyfikuje się jako członkowie pokolenia wyżu». W tym roku liczba uczestników wzrosła o 25 procent w porównaniu z naszą ankietą z 2010 roku».

Oto niektóre z wyników:

Około 32% respondentów powiedziało, że ma pisemną politykę dotyczącą mediów społecznościowych. Osiemnaście procent ogranicza dostęp do Facebooka, co oznacza spadek z 25 procent w 2010 roku.

Bardzo niewiele firm co roku szkoli swoich pracowników w zakresie mediów społecznościowych: 65 procent nie oferuje żadnych szkoleń, a tylko 4 procent szkoli pracowników dłużej niż pięć godzin. MacQuarrie powiedział: «W SocialCPAs bardzo wierzymy w szkolenia! Uważamy, że dobrze wyszkolony pracownik może lepiej wykorzystać media społecznościowe, aby pomóc w marketingu i rozwoju firmy».

Na pytanie, jakie są ich plany na najbliższe dwanaście miesięcy korzystania z Twittera, prawie 50 procent powiedziało, że nie są zainteresowani korzystaniem z niego. LinkedIn uplasował się znacznie wyżej, z 58 procentami mówiącymi, że planowali używać go częściej; 6 procent powiedziało, że nie mają żadnego zainteresowania używaniem go w ogóle.

Dziewięćdziesiąt jeden procent respondentów zadeklarowało, że aktywnie korzysta z LinkedIn. «LinkedIn po raz kolejny plasuje się na liście najpopularniejszych portali społecznościowych wśród księgowych, którzy wzięli udział w tym badaniu. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, że LinkedIn ugruntował swoją pozycję jako najlepszy serwis społecznościowy wśród profesjonalistów z branży biznesowej», powiedział MacQuarrie.

Jeśli chodzi o korzystanie z Facebooka, 51 procent twierdzi, że będą go używać mniej więcej tak samo jak w 2010 roku. Czterdzieści trzy procent powiedział, że aktualizują swój status na Facebooku «prawie nigdy».

Na pytanie o to, jakie są ich największe obawy związane z korzystaniem z mediów społecznościowych, 53 procent odpowiedziało, że «zajmie to dużo mojego czasu», a 48 procent stwierdziło, że obawiają się, że «poufne informacje wyciekną».

Sześćdziesiąt trzy procent respondentów w 2011 roku stwierdziło, że korzysta z portali społecznościowych od kilku lat. Jest to wzrost z 41% w 2010 roku. MacQuarrie powiedział: «To wspaniale widzieć, że członkowie zawodu księgowego stają się aktywnymi uczestnikami mediów społecznościowych».

MacQuarrie ma nadzieję, że wyniki badania i dalsze sukcesy w mediach społecznościowych przekonają więcej księgowych do wypróbowania mediów społecznościowych.

Artykuły pokrewne:

  • Jedenaście Cool Mobile Apps for Running Your Practice
  • Pracownicy amerykańscy nie są jedynymi osobami zainteresowanymi równowagą między życiem zawodowym a prywatnym
  • .

  • To Nowy Rok. Czas zacząć karierę!