Xero, H&R Block Form New Partnership

Platforma księgowości internetowej dla małych firm od Xero będzie teraz preferowanym podstawowym oprogramowaniem używanym w pakiecie usług H&R Block’s Small Business Program, które obie firmy ogłosiły w ubiegłym tygodniu w ramach nowego sojuszu strategicznego.

“Wspólnie z dobrze znaną marką H&R Block i uznanym kanałem, jesteśmy w stanie pomóc w poprawie życia finansowego większej liczby małych firm poprzez udostępnienie im najnowszych, najnowocześniejszych narzędzi finansowych”, powiedział w pisemnym oświadczeniu dyrektor generalny Xero North America, Peter Karpas. “W tym samym czasie łączymy siły, aby uwolnić właścicieli firm od ograniczeń, jakie narzucały im programy księgowe z lat 90-tych XX wieku, które nie działają już tak, jak działają dziś firmy w świecie mobilnym, online i 24/7”.

H&R Block wybrał platformę programową Xero po intensywnym procesie weryfikacji, według Xero. Firma zajmująca się przygotowaniem podatkowym, która posiada 11.000 lokalizacji w całym kraju, będzie promować Xero jako rekomendowane rozwiązanie księgowości internetowej dla małych firm w lokalizacjach, które sprzedają pakiet usług H&R Block Small Business Program.

Partnerstwo to jest częścią usług H&R Block dla małych przedsiębiorstw, które mają zapewnić im przewagę technologiczną dzięki najnowocześniejszym, opartym na chmurze narzędziom zarządzania finansami. Dla Xero, partnerstwo ze znaną firmą podatkową daje możliwość zwiększenia świadomości marki w USA i rozszerzenia kanału marketingu i sprzedaży na więcej małych firm w całym kraju.

Według Xero, jego platforma księgowa online dla małych firm jest łatwa w użyciu i upraszcza niegdyś żmudne i skomplikowane zadania księgowe, takie jak rozliczanie bankowe i fakturowanie. Daje ona właścicielom firm aktualny w czasie rzeczywistym wgląd w ich przepływy pieniężne i salda bankowe, dzięki czemu mogą oni podejmować inteligentne decyzje biznesowe na miejscu.

Użytkownik może uzyskać dostęp do platformy online z preferowanego urządzenia mobilnego – laptopa, tabletu lub smartfona – aby zobaczyć przepływy pieniężne w czasie rzeczywistym, tworzyć i wysyłać faktury oraz udostępniać i współpracować przy tworzeniu raportów finansowych. Aby sprostać specyficznym potrzebom różnych firm i branż, Xero integruje się z 300 najlepszymi w swojej klasie narzędziami biznesowymi, takimi jak Square do przyjmowania płatności mobilnych, Harvest do śledzenia czasu pracy oraz Bill.com do usprawniania płatności, fakturowania i przepływu gotówki.