Xero pozyskuje 150 mln USD na sfinansowanie ekspansji USA.

przez Jasona Bramwella

Nowozelandzki internetowy dostawca oprogramowania księgowego Xero powiedział 13 października zebrał 150 milionów dolarów na sfinansowanie dużej ekspansji w Stanach Zjednoczonych.

Siedziba Xero US , która niedawno przeniosła się do nowego obiektu o powierzchni 25 000 stóp kwadratowych w San Francisco, poinformowała, że nowy kapitał został pozyskany od dotychczasowych udziałowców Valar Ventures (wspieranych przez współzałożyciela PayPal, Petera Thiela) i Matrix Capital Management oraz innych inwestorów w Stanach Zjednoczonych i Nowej Zelandii. Na inwestorów amerykańskich przypadły 123 mln USD z 150 mln USD, które zostały pozyskane.

“Po tym jak Xero upoważniło setki tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw w Nowej Zelandii, Australii i Wielkiej Brytanii, jest gotowe zrobić to samo dla swoich dwudziestu dziewięciu milionów potencjalnych klientów w Stanach Zjednoczonych”, powiedział David Goel, członek zarządzający Matrix Capital Management, w pisemnym oświadczeniu.

Xero ma obecnie 100 pracowników w całych Stanach Zjednoczonych, w tym w Los Angeles, Nowym Jorku i Austin. 14 października otwarto nowe biuro w Denver, które pomoże wzmocnić amerykański zespół obsługi klienta Xero oraz globalne wsparcie 24/7 firmy.

Xero stwierdziło również, że nowe środki finansowe zostaną wykorzystane w celu pójścia o krok do przodu z głównym rywalem oprogramowania księgowego online, firmą Mountain View, Intuit z siedzibą w Kalifornii oraz jej flagowym produktem, QuickBooks.

8 października Xero uruchomiło bezpłatną usługę konwersji, która umożliwi małym firmom migrację danych z QuickBooków do usługi księgowej Xero w chmurze. W ubiegłym tygodniu firma Xero ogłosiła również, że do 30 września br. odnotowała 89-procentowy wzrost liczby klientów na całym świecie oraz 84-procentowy wzrost globalnych przychodów.

“Ten nowy kapitał pomoże nam kontynuować naszą misję polegającą na udostępnianiu małym przedsiębiorstwom i ich doradcom finansowym potężnych i dostępnych systemów finansowych i rozliczeniowych w dowolnym miejscu i czasie”, powiedział w oświadczeniu pisemnym prezydent Xero USA Jamie Sutherland.

Powiązany artykuł:

  • Xero odsłania usługę konwersji książek QuickBooks