Z czyjej sieci SSN korzysta Twój klient?

Ostatnio ktoś miał pytanie na forum podatkowym na Facebooku. Płace jej klienta były zdobione przez IRS. Nikt by jej nie pomógł – ani IRS, ani Taxpayer Advocate Service, nikt. Dlaczego?

Jej klientka pracowała pod cudzym numerem ubezpieczenia społecznego.

Prawdziwym problemem w tej dyskusji jest to, że ta profesjonalistka podatkowa nie mogła sobie wyobrazić, że jej klient popełnił przestępstwo. W końcu, jak mówi, IRS ma całkowicie przejrzystą procedurę dotyczącą sposobu załatwiania spraw – należy złożyć zeznanie podatkowe pod numerem ITIN osoby fizycznej, ale należy wprowadzić informacje W-2 dokładnie tak, jak pojawiają się one na W-2. Poza tym, mówi,» Zrobiłem 1,000 tych zeznań. «

Czy fakt, że IRS posiada procedurę oznacza, że działanie w ramach czyjejś SSN jest legalne?

Cholera, nie! IRS zawsze oczekuje od nas zgłaszania nielegalnych dochodów.

Kto uważa, że złapał Ala Capone’a? Nie FBI, tylko IRS.

Dlaczego piszę to dzisiaj?

Cóż, po pierwsze, jej kawalerskie nastawienie do całego problemu naprawdę mnie zdenerwowało. Ona nie myśli wcale o ludziach, którzy zostali poszkodowani przez praktykę jej klienta.

Po drugie, jak napisałem dzisiejszą kolumnę MarketWatch TaxWatch, zacząłem się zastanawiać. Czy kiedykolwiek to zrobiłem?

W ciągu około 30 lat przygotowań podatkowych, pracowałem z wieloma nielegalnymi obcymi. To prawda.

Ale wszyscy moi klienci byli ludźmi pracującymi na własny rachunek, nie korzystającymi z usług SSN. Często płacono im gotówką. Albo, jeśli korzystali z usług SSN, to za ich wiedzą i pozwoleniem była to osoba należąca do znajomego lub krewnego.

Jednak! W ciągu ostatnich 4 lat pracowałem nad ogromnym projektem, składając około 1,000 zwrotów kredytów homebuyer Credit dla budowlańca. W trakcie tego procesu, z dumą odkryłem, że sposób w jaki zostało napisane prawo, «Nielegalni cudzoziemcy» (aka ‘residal aliens’) kwalifikowali się do Homebuyer Credit.

Więc, jeśli byłem na tyle sprytny, by odkryć tę lukę – czy to znaczy, że przygotowywałem zeznania podatkowe dla cudzoziemców-rezydentów z ITIN-ami, którzy pracowali pod czyjąś SSN?

Przyszło mi to do głowy – pewnie, że musimy!

(Uwaga: Chociaż sam nie przygotowałem większości z tych 1000 zwrotów – podpisałem je. Tak więc, niezależnie od tego, co zrobił mój personel, jestem całkowicie odpowiedzialny).

Ile z nich zrobiliśmy?

Cóż, okazuje się, że przygotowaliśmy około 10 zwrotów dla ludzi korzystających z cudzej SSN.

Moja obrona?

Żadnego!

Gdybym faktycznie o tym pomyślał – zamiast myśleć o rozwiązaniu problemu proceduralnego – całkowicie odrzuciłbym tych ludzi z programu.

(Ale to właśnie robimy, prawda?) Jako profesjonalista podatkowy, ktoś przychodzi do nas z wyzwaniem podatkowym, a naszym zadaniem jest dowiedzieć się, jak to zrobić. Nie zatrzymujemy się i nie zastanawiamy nad moralnością sprawy (może do później) – po prostu – jak wprowadzić dane do oprogramowania podatkowego, by stworzyć prawdziwe i poprawne zeznanie podatkowe – i sprawić, by efiling działał).

Podział kredytowy budowniczego sprawdził wszystkich kupujących (i ich kredytów) przed sprzedaniem im domu. Tak więc, nawet nie myśląc o tym, jeśli budowniczy zatwierdził je jako kupujących, poszliśmy do przodu i przygotowaliśmy zwroty. Jednorazowa transakcja.

Chociaż pomogliśmy im, kiedy /gdy ich domownicy zostali odrzuceni. Wygraliśmy każdą pojedynczą sprawę (z wyjątkiem jednej – gdy kupujący kłamał, że nie posiadał domu w ciągu ostatnich 3 lat).

Nie zrobimy tego ponownie, zapewniam cię.

Dlaczego?

Bo podczas mojej kłótni z tą osobą na Facebooku zacząłem zdawać sobie sprawę – uh oh!

Co się dzieje z tymi wszystkimi ludźmi, których SSN używa.

A ja wystawiam czujniki, żeby ludzie opowiadali mi swoje historie.

Czy możesz sobie wyobrazić horror nauki, że ktoś inny używa twojej SSN do pracy?

  • Nagle zaczynasz otrzymywać CP-2000 od IRS o swoich niezgłoszonych dochodach.
  • Nagle nie można złożyć zeznania podatkowego, ponieważ ktoś inny już złożył zeznanie za pośrednictwem SSN. (I to po prostu stało się jednemu z moich klientów w zeszłym tygodniu.)
  • Uh oh, twoja ocena kredytowa zaczyna się psuć, bo ktoś inny otwiera konta bankowe i wyciąga więcej pieniędzy niż włożył.
  • Twoje zwroty podatku ulegają zamrożeniu, czasami na lata, z powodu konfliktu związanego z kradzieżą tożsamości podatkowej.

I jeszcze niesamowity, czasochłonny proces zgłaszania kradzieży tożsamości podatkowej do IRS, FTC, Social Security Administration, agencji sprawozdawczości kredytowej. I potrzeba złożenia raportu policyjnego. I oczywiście, policja nie chce pisać raportu, bo nie było żadnej konkretnej kradzieży – więc trzeba z nimi walczyć, zanim złoży się raport. (Jedna z kobiet powiedziała mi, że musiała zadzwonić do biura prokuratora generalnego, aby wywrzeć presję na miejscową policję, zanim przyjmą jej raport).

Do tego dochodzi oczywiście bezradna wściekłość – ponieważ w czasie, gdy twoja tożsamość została zgwałcona, policja, urząd skarbowy itp. odmawiają udzielenia ci informacji w celu zlokalizowania osoby, która ją ukradła. A kiedy samemu uda ci się odnaleźć tę osobę – i oddać ją w ręce władz – nie powiedzą ci, jakie kroki są podejmowane. Dlaczego? Ponieważ chronią prywatność tej osoby. Ironia losu.

Jako profesjonaliści podatkowi, co możemy zrobić?

Jeśli mamy klientów pracujących w ten sposób – zwłaszcza przez dłuższy okres czasu – pracodawca musi chcieć zatrzymać tego pracownika, prawda? Tak więc, skontaktuj się z pracodawcą i pomóż mu sponsorować tę osobę w celu uzyskania wizy pracowniczej, Zielonej Karty, itp.

W końcu pracodawca MUSI wiedzieć, że dana osoba wcześniej czy później pracuje pod czyjąś służbą SSN. Zostaliby oni powiadomieni przez IRS lub SSA, że SSN nie pasuje do danej osoby.

Co jeszcze? Być może, jeśli pracownik zna kogoś z SSN, może użyć czyjegoś identyfikatora za pozwoleniem – zamiast kupować istniejącą SSN i uprzykrzać życie jakiejś niewinnej ofierze. (Nie jest to najlepsze rozwiązanie – i nadal nielegalne. Ale jeśli zgłaszane są wszystkie dochody, to nie są one prawie tak złe jak kradzież tożsamości).

Nie wiem, co jeszcze możesz sobie wyobrazić – nie pracować z ludźmi, którzy kradną czyjąś tożsamość?

Faktem jest, że Są tutaj. Są pracujący.

Jak możemy pomóc – nie pogarszając problemu – i nie współpracując w przestępstwie?

Czy masz jakieś pomysły?