Z klientami, CPA często trzeba pchać i ciągnąć

Dostałeś mojego maila? Czytałeś ten artykuł? Wysłałem ci link.

Technologia przynosi swój własny zestaw problemów. Lata temu dostęp ludzi do informacji był nieco ograniczony. Słyszałeś, “Wiem tylko to, co przeczytałem w gazecie.” Były trzy główne sieci telewizyjne. Miesięczniki nosiły datowane materiały. Dziś Internet dostarcza ciężarówki z danymi do twoich wirtualnych drzwi. Wyszukiwania Google zwracają milion lub więcej wyników natychmiast. Toniemy w informacjach.

Jak zamierzasz zwrócić uwagę swojego klienta?

Komunikacja i rewolucje informatyczne odbywały się jednocześnie. Email jest praktycznie darmowym kanałem komunikacyjnym. Marketerzy go zalewają. Przeciętny pracownik biurowy otrzymuje 121 e-maili dziennie. Oczekuje się, że w 2018 r. wzrośnie ona do 140 dziennie. Ale nie wszyscy odpowiadają na e-maile.

Różni klienci mogą czuć się komfortowo z pewnym poziomem technologii i przestać się uczyć. Sms-y są uważane za najpopularniejszą aktywność na smartfonie, z 81 procentowym wskaźnikiem penetracji wśród populacji. Jednakże, biorąc pod uwagę fakt, że około 47 procent badanych gospodarstw domowych korzysta tylko z telefonu komórkowego, a 41 procent z telefonu stacjonarnego i komórkowego, nadal jest około 8 procent, które mają tylko telefon stacjonarny! Prawdopodobnie masz doświadczenie w wysyłaniu wiadomości tekstowych do danej osoby, a potem dowiadujesz się, że nigdy nie dostała ona Twojego SMS-a, ponieważ numer ten jest przypisany do jej telefonu stacjonarnego.

Tymczasem niektóre kanały komunikacyjne są tak przestarzałe, że teraz wyróżniają się, gdy się ich używa. Kto nie otwiera zaproszenia na wesele lub imprezę wakacyjną, gdy przychodzi ono pocztą?

Otwarcie i odczytanie wiadomości
.
Oto wyzwanie: Jak przyciągnąć uwagę klienta lub potencjalnego klienta? Jak skłonić go do podjęcia działań? Nadszedł czas, aby CPA zrozumiały technologie “push and pull”, gdy są stosowane w kanałach komunikacji.

Technologia Push umieszcza wiadomość pod nosem klienta lub potencjalnego klienta. Oni muszą podjąć działania. To nie odejdzie samo z siebie. Pomyśl o dzwoniącym telefonie stacjonarnym (bez funkcji poczty głosowej).

Technologia Pull sprawia, że informacje są dostępne, ale musisz polować, aby je zdobyć. Pomyśl o polu “kliknij tutaj, aby się zgodzić” obok informacji o zrzeczeniu się odpowiedzialności przy zapisywaniu się do usługi na stronie internetowej.

Spójrzmy na kilka kanałów:

Listy. Tak, są takie staromodne. IRS ich używa. Przyciąga uwagę twojego klienta. Ponieważ tak niewiele osób pisze już osobiste listy, wyróżniają się one, gdy przychodzi twoja poczta. List na dobrej jakości stacjonarnym lub zaproszeniu na seminarium w stylu weselnym przyciąga uwagę. FYI: W wiktoriańskiej Anglii, poczta była dostarczana do 12 razy dziennie! ( Push )

Błyszczące katalogi. To ulubione firmy turystyczne. Jeśli ludzie mają czas na rękach (myślą, że emeryci i jałowi bogaci), to cieszą się ciężkimi stronami ze szczegółowymi kolorowymi zdjęciami. Prawdopodobnie słyszałeś o słynnym katalogu Neimana Marcusa. Osoba, która naprawdę cieszyłaby się “Vanity Fair Academy Awards Experience” (425.000 dolarów) prawdopodobnie ma czas na studiowanie tego katalogu. ( Push )

Dzwonienie do telefonów domowych. Telefon był genialnym wynalazkiem. Jakie inne urządzenie powstrzyma cię przed jedzeniem kolacji, żebyś odebrał, jeśli to coś ważnego? Mimo, że telefony przewracają się na pocztę głosową, dzwoniący telefon przekazuje pilne informacje. ( Push )

Email. Wszyscy to dostaniemy. Co ciekawe, kwalifikuje się ona jako technologia push. Email pojawia się na twoim pulpicie lub smartfonie. Pozostaje na ekranie dopóki nie podejmiesz działań, nawet jeśli usuwa go nieprzeczytany. Tylko 30,6 procent e-maili jest otwieranych przez odbiorcę. ( Push )

Grupy pokrewne. Jesteś połączony ze swoim stowarzyszeniem absolwentów poprzez dostęp do jego strony internetowej lub grupy mediów społecznościowych. Jest mało prawdopodobne, że zostaniesz zaalarmowany za każdym razem, gdy pojawi się nowy wpis, ponieważ jest to rozpraszające. Odwiedzasz stronę, aby otrzymywać wiadomości. ( Push )

Smsowanie. Telefon dzwoni, gdy ktoś przychodzi. Pojawia się na twoim ekranie. Musisz podjąć działania, żeby go zniknąć. ( Push )

Media społecznościowe. LinkedIn ma 467 milionów użytkowników. Facebook ma 1,86 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie. Chociaż LinkedIn wysyła sporadyczne aktualizacje, musisz odwiedzić stronę, aby przejrzeć posty. ( Pull )

Blogi. Jeśli masz przyjaciół, którzy podróżują lub śledzą opinie, wiesz o blogach. Jeśli zdecydujesz się otrzymywać aktualizacje w czasie rzeczywistym, to jest to push. W przeciwnym razie, to jest ciągnięcie. ( Pull )

Twitter. Jeśli kogoś śledzisz, to jest to technologia push. Prezydent Trump ma więcej niż 26 milionów zwolenników na Twitterze. Kto jest w miejscu nr 1? Katy Perry ma więcej niż 96 milionów zwolenników. ( Push, jeśli jesteś zaalarmowany )

FaceTime i Skype. Twój telefon dzwoni, ale zawiera wideo na żywo. Możesz go zignorować i zniknie, ale jest wystarczająco głośny, aby zwrócić twoją uwagę. Nie możesz nic zrobić ze swoim smartfonem, dopóki się z nim nie uporasz. ( Push )

Co to oznacza dla CPA?

Co zwróci uwagę twojego klienta? IRS używa certyfikowanych listów. To stara technologia, ale działa. Po otrzymaniu, klient prawdopodobnie zadzwoni, wyśle e-maila lub smsa. Zwróci na siebie uwagę.

Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, które kanały komunikacji przyciągną uwagę klientów i wywołają reakcję.