Z NFL Season Kickoff, Players Look to Cut Tax

Update: Tax Consequences of NFL Rookie «Hazing»

przez Teresę Ambord

W naszym ostatnim artykule (poniżej) wymieniliśmy, co gracze NFL mogą odliczyć od swoich podatków, a dwa z tych odliczeń pojawiają się w wiadomościach sportowych w tym tygodniu: grzywny za osobiste zachowanie oraz wydatki na zamachy na debiutantów.

Strażnik Miami Dolphin Richie Incognito jest oskarżony przez innego gracza, Jonathana Martina, o zastraszanie. Incognito mówi, że trenerzy drużyny powiedzieli mu, aby zahartował Martina po tym jak Martin przegapił kilka treningów drużynowych zeszłej wiosny … i może sprawy zaszły za daleko. Incognito ma reputację oburzającego, ale teraz są zarzuty, że wygłosił rasowe komentarze, groził matce Martina, i powiedział Martinowi, że go «zabije». Z powodu takiego traktowania, Martin odszedł z zespołu, by poradzić sobie z problemami emocjonalnymi. Fox News mówi, że nie jest jasne, czy oczekuje się jego powrotu, czy nie.

Podczas badania zarzutów, Incognito, który zarabia 4 miliony dolarów rocznie, został zawieszony w grze za zachowanie szkodliwe dla zespołu. Zgodnie z układem zbiorowym NFL (CBA), Incognito może mieć poważne problemy finansowe.

«Według NFL CBA, może on liczyć na zawieszenie na okres do czterech tygodni, plus grzywnę za tygodniowe wynagrodzenie», powiedział Robert Raiola, CPA , który kieruje Sports & Entertainment Group w firmie księgowej z New Jersey z Fazio, Mannuzza, Roche, Tankel, LaPilusa, LLC. «Incognito zarabia $235,294 tygodniowo, więc jeśli dostanie maksymalne zawieszenie plus grzywnę, straci blisko $1,18 miliona». (Patrz punkt «Grzywny» poniżej.)

Kolejną kwestią, która pojawiła się w związku z «tyranizowaniem», są wydatki nowicjusza. Podczas gdy regularni gracze zarabiają miliony, tak jak Incognito, minimalna pensja dla debiutanta wynosi około 405.000$. Ale często zdarza się, że debiutanci podnoszą stawkę za niektóre posiłki zespołowe.

Może delfiny, a w szczególności Incognito, posunęły się za daleko. ESPN poinformowała, że Incognito poprosił Martina o przekazanie 15 000 dolarów na sfinansowanie wycieczki do Las Vegas dla niektórych delfinów w 2012 roku. Martin nie podróżował z grupą na tej wycieczce, ponieważ odwołał ją w ostatniej chwili.

Jedno ze źródeł powiedziało Miami Herald , że nowicjusze są traktowani jak bankomaty i często oczekuje się, że zapłacą za drogie posiłki zespołowe, czasem w granicach 30.000 dolarów w zakładkach. (Patrz punkt «Wydatki dla żółtodziobów» poniżej). W środku złego rozgłosu o Incognito, Miami obronny lineman Jared Odrick tweeted «Wszystko smakuje lepiej, gdy żółtodzioby płacą za to».

Co się tyczy hazardu dla żółtodziobów, to jest to forma wiązania i jest to dość powszechne, powiedział Raiola. «Zazwyczaj przyjmuje jedną z dwóch form. Nowicjusze mogą być stworzeni do noszenia sprzętu zespołowego. Mogą być zmuszeni przebrać się w jakiś kostium lub zaśpiewać piosenkę bojową ze swojego college’u. Gracze są znani z tego, że napełniają samochód nowicjusza popcornem lub taśmą klejącą faceta do bramki, tego typu rzeczy. Joe Montana ukrył kiedyś rowery, które były potrzebne do treningu.»

Inną formą hazardu jest pobieranie zakładek na posiłki lub inne wydatki. AOL News poinformował, że jeden z linebackerów Chargers utknął kiedyś zabierając całą drużynę na kolację, w wysokości 14,000 dolarów. «Zazwyczaj», powiedział Raiola», jeśli żółtodziób bierze zakładkę z posiłkiem, to jest to dla jego grupy pozycyjnej, a nie dla całego zespołu. Rekrutanci są w stanie odliczyć te posiłki w swoich zeznaniach podatkowych, do 50 procent, tak jak w przypadku posiłku służbowego.»

Zarząd firmy Dolphins wydał to oświadczenie w niedzielę: «Wierzymy w utrzymanie kultury szacunku dla siebie nawzajem i w związku z tym uważamy, że ta decyzja leży w najlepszym interesie organizacji w tym czasie. . . . Będziemy kontynuować współpracę z ligą w tej sprawie.»

###

przez Teresę Ambord

Gracze NFL zarabiają dużo pieniędzy, to nie jest tajemnica. Nawet ci na dole listy płac są dobrze opłacani, ale są też ci na drugim końcu, jak Drew Brees. Obecnie jego średnia pensja wynosi 20 milionów dolarów rocznie, plus wszelkie możliwe dochody z tytułu poparcia i jego proporcjonalny bonus za podpisanie umowy.

Nikt nie będzie współczuć sportowcom z takimi zarobkami, ale duże dolary przychodzą z dużymi podatkami i dużymi wydatkami z kieszeni.

Większość profesjonalnych sportowców to pracownicy zespołu, dla którego grają. Tak więc, tak jak każdy inny pracownik, zawodnicy mogą odliczać niezwrócone wydatki służbowe jako odliczenia punktowe, z zastrzeżeniem 2 procent progu AGI. Na przykład, przy wynagrodzeniu w wysokości 2 milionów dolarów, wydatki biznesowe muszą przekroczyć 40 000 dolarów, zanim pojawi się korzyść podatkowa z odliczenia.

Jakie koszty można odliczyć? Oto częściowa lista:

 • Opłaty agencyjne, które zazwyczaj są procentem wynagrodzenia zawodnika. Maksymalna wysokość opłat, jakie agent może pobierać w NFL za kontrakt wynosi 3 procent. W przypadku innych przychodów, takich jak przychody z adnotacji, jest zwyczajem, że agent pobiera wyższy procent. Opłaty agenta podlegają odliczeniu, niezależnie od rodzaju dochodu, na którym są oparte.
 • Grzywny. «Często jestem pytany, czy można odliczyć grzywnę gracza», powiedział CPA Robert A. Raiola . «Grzywny, które nie naruszają prawa publicznego, mogą być potrącane. Na przykład, jeśli zawodnik otrzymuje mandat za przekroczenie prędkości w drodze na mecz, to nie podlega on odliczeniu. Jeśli zostanie ukarany przez drużynę za spóźnienie w treningu, to podlega odliczeniu, ponieważ narusza to zasady zespołu, a nie prawo publiczne». Jako szef Sports & Entertainment Group w firmie księgowej z siedzibą w New Jersey z siedzibą w Fazio, Mannuzza, Roche, Tankel, LaPilusa, LLC , Raiola doskonale zna tajniki rachunkowości sportowej . «Powszechne jest błędne przekonanie, że te kary podlegają odliczeniu, ponieważ niektóre ligi, w tym NFL, przekazują te fundusze na cele charytatywne. Mogą, ale grzywny są odliczalne dla sportowców, bez względu na to, co liga robi z tymi funduszami».
 • Transport naziemny, np. opłaty za taksówki związane z działalnością gospodarczą, opłaty parkingowe i opłaty drogowe. Obejmuje to podróże na spotkania z agentami, harcerzami, trenerami itp. Opłaty za transport związane z dojazdem zawodnika do pracy, np. na stadion lub do obiektu treningowego, nie podlegają odliczeniu.
 • Sprzęt sportowy związany z działalnością zawodnika jest uważany za narzędzie handlu.
 • Koszty ogólnego rozwoju i utrzymania sportowca, takie jak zajęcia treningowe i ogólny sprzęt treningowy (np. maszyny do ważenia i hantle).
 • Masaże, które mają charakter terapeutyczny, mogą być odliczane.
 • Czynsz za tymczasowe zakwaterowanie. Może on zostać odliczony, jeśli jest on przeznaczony na krótki, określony okres czasu (np. wiosenny trening dla baseballistów). Koszty mieszkaniowe, które są na czas nieokreślony z reguły nie podlegają odliczeniu.
 • Koszt nowicjusza. Wydatki debiutanta, takie jak zakup posiłku dla całej grupy stanowisk, są swego rodzaju przyjacielskim zamgleniem. W NFL jest to uważane za normalny wydatek biznesowy i zazwyczaj podlega odliczeniu, z zastrzeżeniem standardowego limitu 50 procentowego na posiłki i rozrywkę.

Jakie wydatki nie podlegają odliczeniu?

 • Ubrania, które nie są przeznaczone do treningów związanych z piłką nożną. W rzeczywistości, wielu graczy NFL ma umowy z firmami, które dostarczają im buty i odzież, a wartość tych przedmiotów jest dochodem podlegającym opodatkowaniu, zgłoszonym na formularzu 1099 przez te firmy. Gracze mogą odliczyć część odzieży używanej do uprawiania swojego sportu, ale nie mogą odliczyć odzieży nadającej się do noszenia na ulicy.
 • Przedmioty osobiste, takie jak elektronika, zegarki i biżuteria.
 • Również koszty tymczasowego utrzymania nie podlegają odliczeniu, jeśli są one poniesione na czas nieokreślony.
 • Telefony komórkowe podlegają tylko częściowemu odliczeniu.
 • Podarunki nie podlegają odliczeniu, chyba że są one związane z działalnością piłkarską, a nawet wtedy są ograniczone do kwot minimalnych.

Ogólnie rzecz biorąc, gracze NFL i inni zawodowi sportowcy mogą mieć kilka pozycji podlegających odliczeniu, związanych z charakterem ich zawodu, do których większość z nas się nie kwalifikuje. Ale ogólnie rzecz biorąc, te same zasady mają zastosowanie do sportowców. Księgowy posiadający szczególną wiedzę na temat kwestii podatkowych dotyczących zawodników piłkarskich lub innych sportowców jest cennym zasobem dla każdego gracza w walce z Wujkiem Samem.

Artykuły pokrewne:

 • Strip Club Tips Rain Tax Deductions for Rapper
 • Która drużyna sportowa jest mniej «opodatkowana» dla wolnych agentów?