Zadzwoń do wszystkich przyszłych CPA! Strona internetowa AICPA ‘Start Here, Go Places’.

przez Deanna C. White

Kiedy American Institute of Certified Public Accountants (AICPA) zdecydował się poprawić jego Start Here, Go Places website – platforma dla licealistów i studentów szkół wyższych zainteresowanych poznaniem kariery w rachunkowości – nie zatrudnili zewnętrznej firmy konsultingowej ani nie spławili pomysłu w spotkaniu zespołu marketingowego. Zabrali go prosto do źródła.

W dniu 18 stycznia AICPA ogłosiła Projekt Innowacja: Start Here, Go Places Competition of Creative Excellence – wyjątkowa okazja, która pozwoli uczniom szkół średnich i ich nauczycielom “wybić swój geniusz”, aby strona stała się jeszcze bardziej pomocnym miejscem dla uczniów, którzy chcą poznać możliwości kariery w księgowości.

“Kiedy chcieliśmy dodać nową funkcję do strony internetowej, pomyśleliśmy, kto mógłby to zrobić lepiej niż same licealistki”, powiedziała Heather Bunning, Senior Manager – High School & Community College Initiatives for the AICPA. “Chcemy mieć pewność, że uczniowie otrzymują informacje, które są odpowiednie dla ich pokolenia”. Strona internetowa działa najlepiej, jeśli jest to dwustronna wymiana pomysłów.”

Konkurs Innowacja Projektu to zaproszenie do zgłaszania pomysłów na opracowanie nowej funkcji na stronie internetowej Start Here, Go Places. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich w wieku od piętnastu do dziewiętnastu lat. Uczniowie będą pracować w zespołach od dwóch do czterech kolegów z klasy wraz z doradcą wydziału.

Termin konkursu upływa 6 lutego 2012 roku. Zespoły mogą zgłaszać swoje propozycje na stronie Start Here, Go Places. Panel jurorów wybierze dziesięciu najlepszych finalistów spośród wstępnych zgłoszeń. Dziesięć najlepszych pomysłów zostanie umieszczonych na stronie internetowej Start Here, Go Places w celu poddania ich głosowaniu publicznemu od 1 do 12 marca, a dziesięć najlepszych zespołów dokona prezentacji, za pośrednictwem Skype’a, w celu dokonania ostatecznego rozstrzygnięcia. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 2 kwietnia.

Zwycięski zespół otrzyma stypendium w wysokości 3000 dolarów, które zostanie podzielone równo pomiędzy członków zespołu studenckiego i fundusze na szkołę średnią, które mogą być wykorzystane na wycieczki terenowe i zasoby dla klasy, które umożliwią uczniom zapoznanie się z zawodem księgowego.

Uczniowie, którzy korzystają ze strony internetowej, mogą czytać i słuchać relacji studentów księgowości college’u, jak również praktykować CPA, badać potencjalne uczelnie, a nawet tworzyć niestandardowe zasoby, które pomogą im przejść od szkoły średniej do college’u poprzez spersonalizowaną listę kontrolną uczelni.

“Jest to miejsce, w którym studenci mogą uczyć się o rachunkowości, poznawać karierę zawodową i słuchać świadectw o rachunkowości od studentów studiujących na kierunku rachunkowość i prawdziwe CPA”, powiedział Bunning.

Strona internetowa oferuje również edukatorom ekskluzywne miejsce, gdzie mogą oni wymieniać się pomysłami i najlepszymi praktykami z innymi nauczycielami oraz uzyskać dodatkowe zasoby klasowe i plany lekcji w celu uzupełnienia ich programu nauczania.

Start Here, Go Places otrzymał dwadzieścia sześć nagród i krajowe uznanie od International Association of Business Communicators, American Society of Association Executives (ASAE) i innych organizacji sponsorujących.

Strona została uruchomiona w 2001 roku. Od 2006 roku stronę odwiedziło ponad 900.000 osób z 211 krajów.

Bunning powiedział, że pomysł na Konkurs Innowacji Projektu powstał po tym, jak AICPA został zachwycony kreatywnością zeszłorocznego konkursu dla licealistów, konkursu Clearly Pretty Awesome, który rzucił wyzwanie uczniom, aby wymyślić swoją najlepszą definicję tego, czym jest CPA nie.

“Widzieliśmy, jakie umiejętności mają ci uczniowie, jak kreatywni mogą być, więc chcieliśmy zrobić nacięcie”, powiedział Bunning. “Chcieliśmy dać im możliwość pracy w zespole i robienia prezentacji. To pomoże im przygotować się do studiów.”

Bunning powiedział, że im więcej możliwości zapewni studentom AICPA dzisiaj, tym większe będą ich szanse na sukces w przyszłości.

“Mamy nadzieję, że te konkursy pomogą im podekscytować się karierą w księgowości. Mamy nadzieję, że pomogą im one w budowaniu umiejętności i pewności siebie”, powiedział Bunning. “I mamy nadzieję, że fundusze, które zwycięska szkoła może zapewnić, pomogą nauczycielom wspierać te edukacyjne przedsięwzięcia w przyszłości”.

Artykuły pokrewne:

  • AICPA Awards $233,300 to Seventy-Eight Minority Accounting Students
  • Studenci NC State University Win AICPA National Accounting Competition