Zaliczki Senatu Przerwa w opodatkowaniu Ustawodawstwo

Kontrolowany przez Demokratów Senat uczynił pierwszy krok w kierunku ożywienia wielu wygasłych ulg podatkowych, przedstawiając we wtorek projekt ustawy, która przedłużyłaby przepisy o dwa lata.

Senacki projekt ustawy najprawdopodobniej jednak uderzy w blokadę drogową w kontrolowanej przez republikanów Izbie Reprezentantów, która głosuje nad indywidualnymi ulgami podatkowymi, próbując je trwale przedłużyć. W zeszły piątek Izba zagłosowała za trwałym rozszerzeniem ulgi podatkowej na badania i rozwój (R&D), która dodałaby 156 mld dolarów do deficytu. Kredyt ten jest jednym z sześciu kredytów, które komisja ds. sposobów i środków przegłosowała 29 kwietnia, aby trwale przedłużyć, co kosztowałoby łącznie 310 miliardów dolarów.

Senatorowie muszą oddać jeszcze kilka głosów, zanim uchwalą swoją ustawę – nazywaną ustawą z 2014 r. o reformie i efektywności energetycznej (EXPIRE) (S. 2260) – która według Biura Budżetu Kongresu dodałaby 84,1 mld dolarów do deficytu budżetu federalnego w ciągu następnej dekady, podał dziś Richard Rubin z Bloomberga .

Senat awansował dziś rano z 96 na 3, a Republikanie Tom Coburn z Oklahomy, Jeff Flake z Arizony i Mike Lee z Utah głosowali przeciwko rozpoczęciu debaty nad projektem ustawy, zgodnie z artykułem Jonathana Weismana z New York Timesa .

Ustawa EXPIRE, która została przyjęta przez Senacką Komisję Finansów 3 kwietnia, przedłuży do 2015 r. ponad 50 z około 55 ulg podatkowych, które wygasły 31 grudnia 2013 r., w tym ulgi na badania i rozwój, tory wyścigowe, energię wiatrową, międzynarodowe korporacje, nauczycieli szkolnych, naukę na studiach oraz premie amortyzacyjne dla przedsiębiorstw.

Ulgi podatkowe są często nazywane «przedłużeniem», ponieważ są one odnawiane przez Kongres co roku lub dwa.

«Po co nam ten rachunek teraz? Bo jeśli Senat nie będzie działać, weterani, którzy pakują targi pracy w miastach w całym kraju, będą mieli jeszcze trudniejszą walkę o zatrudnienie», powiedział dziś podczas swojego wystąpienia przewodniczący Senackiej Komisji Finansów Ron Wyden (D-OR). «Ponieważ miejsca pracy najistotniejsze dla naszej gospodarki – dobrze płatne, stymulowane innowacyjnością miejsca pracy, potrzebne do wspierania klasy średniej – będą trudniejsze do stworzenia». Ponieważ właśnie wtedy, gdy właściciele podwodnych domów otrzymają tratwę ratunkową, która trzyma ich w domu, duży cios podatkowy może je zlikwidować. Ponieważ miliony studentów, którzy już są zadłużeni, będą musiały pójść jeszcze głębiej. A ponieważ produkcja czystej energii będzie droższa, ryzykując miejsca pracy związane z zaawansowanymi technologiami, o których ochronę powinien walczyć Kongres. Ustawa EXPIRE odnosi się do wszystkich tych kwestii – i nie tylko.»

Wyden uważa, że projekt ustawy może stworzyć przestrzeń potrzebną do przeprowadzenia prawdziwej reformy podatkowej poprzez zapewnienie przedsiębiorstwom i rodzinom pewnej pewności na następne dwa lata.

«Po prostu rezygnacja z tych bodźców poświęca cenne priorytety, nie wykonując przy tym rzeczywistej pracy polegającej na przeprowadzaniu kompleksowych reform. Dlatego właśnie musimy uchwalić ustawę EXPIRE», kontynuował. «W ten sposób pomożemy promować wzrost, inwestycje i innowacje, budując jednocześnie pomost do reformy podatkowej».

Flake, jeden z trzech republikanów, którzy głosowali przeciwko przyspieszeniu projektu ustawy we wtorek, powiedział, że kredyt podatkowy na produkcję energii wiatrowej powinien zostać usunięty z projektu ustawy, nazywając go «kredytem zombie», ponieważ został on ożywiony osiem razy w ciągu ostatnich 22 lat.

«Czy naprawdę potrzebujemy dziewiątego rozszerzenia? Czy nie byłoby bardziej intelektualnie uczciwe zdecydować, czy ta polityka rządu jest tego warta – po prostu odnowić ją na stałe? A jednak przechodzimy przez to ćwiczenie rok po roku», powiedział. «Zamiast przedłużać dotacje energetyczne, które wybierają zwycięzców i przegranych oraz kredyty, które powodują nieefektywność rynku, Kongres powinien wyeliminować ulgi podatkowe na produkcję i wspierać politykę energetyczną, która zachęca przedsiębiorców do zaspokajania popytu poprzez dostarczanie konsumentom alternatywnych źródeł energii».

Niektóre głosowania przed ostatecznym uchwaleniem ustawy będą wymagały poparcia co najmniej 60 ustawodawców, co oznacza, że około pięciu republikanów z Senatu musiałoby dołączyć do demokratów, donosi Bloomberg .

Artykuły pokrewne:

Komitet Finansowy OKs Przedłużanie większości wygasłych przerw podatkowych

R&D Ulga podatkowa Bill Moves Through House