Zamknięcie Fedu tylko robi się coraz dziwniejsze.

przez Teresę Ambord

Oh, jakie to dziwne wyobrażenia, które zrobiło zamknięcie. Słyszeliście o kłopotach, jakie mieli weterynarze podczas II wojny światowej, kiedy początkowo powiedziano im, że nie mogą odwiedzić pomnika wojennego, choć w końcu zostali wpuszczeni. Prawdopodobnie słyszałeś też o oburzeniu opinii publicznej, kiedy odmówiono rodzinom poległych żołnierzy świadczeń z tytułu śmierci. To również zostało rozwiązane po tym, jak prywatna organizacja non-profit znana jako Fisher House Foundation powiedziała, że będzie wypłacać zasiłki do czasu ponownego otwarcia rządu. (Od tego czasu fedzie ustąpiły i zgodziły się na wypłatę tych świadczeń w czasie przestoju).

Te wyniki zatrzymanego rządu są wystarczająco oburzające w Krainie Wolnych, ale oto kilka fragmentów innych efektów zamknięcia, o których być może nie wiesz.

Jest Chris Cox, po prostu miły facet z Karoliny Południowej, pchający kosiarkę do trawy po terenie przy Lincoln Memorial. Dlaczego? Bo trawa była zaniedbana, liście spiętrzone, a śmieci rozrzucone wszędzie. Nikt nic z tym nie robił, więc Cox to zrobił. Kupił używaną kosiarkę i dmuchawę do liści i poszedł do pracy. W końcu policja go przegoniła, ale dopiero wtedy, gdy był na niej od kilku dni, pchając kosiarkę ozdobioną jasnoniebieską flagą Południowej Karoliny. “Nie zamierzam za to przepraszać”, powiedział dziennikarzom. “Nie sprawiło mi to kłopotu, że tu byłem. Moim obowiązkiem jest tu być.” Co za nowatorski pomysł… robienie swoich obowiązków w Waszyngtonie, DC.

Łodzie na Alasce są gotowe do krakowania, więc Amerykanie i inni mogą cieszyć się krabem w najbliższych miesiącach. Ale zamiast tego, rybacy są w stanie zawieszenia, ponieważ nikt nie jest w pracy ustalając zasady i przepisy, ani nie wydaje zezwoleń na sezon. Nawet kilkudniowe opóźnienie może kosztować przemysł krabowy miliony, a to oznacza, że koszty owoców morza wzrosną.

John Bell, facet, który lubi biegać po szlakach Narodowego Parku Historycznego Valley Forge w Pensylwanii, zaparkował swój samochód na zewnętrznym parkingu i rozpoczął bieg na otwartych szlakach. Wszystko wyglądało jak zwykle, to znaczy, dopóki nie spojrzał za siebie i nie zobaczył swojego samochodu otoczonego migającymi światłami samochodów strażników parku. Nie przyszło mu do głowy, że rząd będzie próbował zamykać otwarte przestrzenie, które nie wymagają personelu federalnego. Za ten błąd w ocenie, został ukarany grzywną w wysokości 100 dolarów.

â

Potem były barykady, które były na terenach publicznych w Parku Narodowym Grand Teton. “Były” jest tam słowem operacyjnym. Żubr z swędzącym karkiem uważał je za przydatne do dobrego zadrapania, aż powalił je, gdy jego kolega żubr patrzył na nie. Bizon nie zauważył, że na ziemi federalnej nie będzie żadnej pracy. Żadnej pracy do wykonania, czyli poza znacznie droższą, natrętną, a czasem bezsensowną pracą zamykania wszystkiego i wszystkiego co możliwe.

Przejeżdżając przez Mount Rushmore, turyści, którzy nie są wpuszczani na zamkniętą już ziemię federalną, mogą nadal oglądać pomnik od strony autostrady. Poza tym… nie mogą. Ponieważ federalni zablokowali odjazd pachołkami drogowymi, żeby nikt nie spojrzał na Mount Rushmore nielegalnie. Potrzebują kilku bizonów do przejęcia rządu.

Rodzina kobiety, która chciała uhonorować swoje pragnienie świętowania setnych urodzin w swoim ulubionym miejscu, restauracji Marchewkowe Drzewa w Yorktown w Wirginii, prawie musiała odwołać swoje plany. Restauracja, która znajduje się w historycznym Cole Digges House, znajduje się na terenie federalnym. Żaden federalny wkład ani siła robocza nie jest wymagana, aby utrzymać restaurację otwartą, ale to nie powstrzymało federalnych od nakazania właścicielom Glenna i Debi Helseth opuszczenia lokalu. Helsethowie odeszli, ale nie trzymali się z dala od nich długo. “Nie mogłem jej zaprzeczyć”, powiedział Helseth o urodzinowej dziewczynce. Ale poza tym, powiedział dziennikarzom, wszystkie jego zobowiązania umowne są kontynuowane, włącznie z wypłatami dla federalnych, a jego pracownicy zostali bez powodu zwolnieni z pracy. “To są ciężko pracujący ludzie, którzy nie mogą być bezrobotni przez całe tygodnie”, powiedział. “Ci ludzie nie są wkurzeni, są dosłownie zamknięci.”

Starbucks, dwie przecznice od Kapitolu, zbiera datki – nie dla bezdomnych, prawdziwie bez pracy, czy zrujnowanych – ale dla zwalnianych pracowników. Jest tam nawet napis mówiący ludziom, żeby się zanurzali i odbierali datki, jeśli potrzebują pieniędzy. Oczywiście, jak bardzo ktoś może być zły, jeśli nadal pije kawę w Starbucks?

A co z tymi sondażami? Są wszędzie. Wyniki sondażu różnią się w zależności od tego, kto je przeprowadza i kto na nie odpowiada, ale jedna rzecz jest jasna… Kongres i prezydent Obama nie wyglądają dobrze. Niektóre sondaże były kreatywne i oferowały więcej możliwości wyboru niż tylko Demokraci, Republikanie i Barack Obama dla popularności i akceptacji. Powiedzmy po prostu, że jest to smutny, smutny dzień, w którym nasi wybrani przywódcy przegrywają z takimi niepożądanymi konkurentami jak psi kupa, grzyb paznokci stóp, a nawet Urząd Skarbowy. Nie żartuję. Jeszcze większym zaskoczeniem jest być może to, że zapytani o to, kogo lubią bardziej, ankietowani w zdecydowanej większości odrzucili Kongres i prezydenta Obamę na rzecz innego uniwersalnego pariasa – swojej teściowej.

Ile potrzeba na ten biznes zamknięcia? To zależy od tego, kogo zapytasz. Kto jest winny? Ta sama odpowiedź. Ale zastanawiasz się, jaki jest prawdziwy sens. Polityczny impas to jedno, ale nielegalne jest nawet zatrzymywanie się przy zjeździe z autostrady i oglądanie gigantycznego, odkrytego pomnika jak Mount Rushmore z zewnątrz parku federalnego jest po prostu dziwne. Federalni mogą być technicznie zamknięci, ale jest szansa, że ktoś jest zajęty obliczaniem potencjalnego dochodu, który można uzyskać, karząc tych wszystkich szyderców, którzy zostaną przyłapani na oglądaniu pomnika, z każdej odległości.

Powiązany artykuł:

  • IRS zapewnia aktualizację w zakresie dostępnych usług w czasie wyłączenia z ruchu