Zamknięcie przez rząd wpłynie na składanie zeznań podatkowych?

W związku z tym, że częściowe wyłączenie rządu wchodzi w trzeci tydzień z gromadzeniem śmieci w parkach narodowych i opóźnieniami na lotniskach, obywatele mogą mieć również do czynienia z ograniczonymi usługami w IRS.

W najnowszym opracowaniu IRS ogłosił, że rozpocznie przetwarzanie zwrotów 28 stycznia, na mocy mandatu zarządzonego przez administrację Trąby. Obecnie IRS planuje przyspieszyć prace z około 12,5 procentami swoich stałych pracowników, którzy przejmą na siebie cały ładunek. W chwili obecnej agencja nie opublikowała żadnych dodatkowych planów awaryjnych.

Początkowo uważano, że wiele «wczesnych ptaków», które liczą na zwrot podatku w celu pokrycia wydatków, lub rachunków, które są już należne, może czekać na zwrot podatku. Jednakże, 7 stycznia Biały Dom powiedział, że zwroty podatku zaczną wychodzić jak zwykle w tym sezonie rozliczeniowym. Nie wiadomo, czy proces ten ulegnie spowolnieniu, jeśli impas w Waszyngtonie będzie kontynuowany.

W zeszłym roku IRS rozpoczął sezon składania wniosków podatkowych 29 stycznia. Do końca tygodnia otrzymał 18,3 mln zwrotów i zatwierdził 6,1 mln zwrotów, ze średnią wypłatą w wysokości $2,035.

W każdym razie, firmy przygotowujące oprogramowanie podatkowe wydają się być gotowe do wykonania swojej części. Jeden z głównych producentów oprogramowania do przygotowywania deklaracji podatkowych TurboTax twierdzi, że jego produkt będzie przechowywał wypełnione deklaracje i przekazywał informacje, gdy tylko IRS zacznie przyjmować deklaracje. Inne firmy wyraziły podobne zapewnienia i stroje, które zapewniają krótkoterminowe zaliczki, prawdopodobnie nadal będą oferować tę opcję zainteresowanym podatnikom.

Ale są też inne aspekty, o które należy się martwić. W szczególności, pomoc podatników ucierpi, jeśli mniej pracowników urzędu skarbowego będzie gotowych do odbierania połączeń. Problemy te są potęgowane przez szereg nowych zmian w prawie podatkowym mających wpływ na zeznania podatkowe w 2018 roku.

Zgodnie z ustawą o ulgach podatkowych i zwolnieniach z podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), standardowe odliczenia dla wnioskodawców uległy podwojeniu, zlikwidowano zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych oraz zmniejszono liczne odliczenia, między innymi istotne przepisy. Oczekuje się, że IRS będzie bombardowany pytaniami związanymi z OCJ w czasie, gdy zasoby są jeszcze cieńsze niż zwykle.

Wystarczy wziąć pod uwagę skutki przedłużającego się wyłączenia rządu w 2013 r. W tym czasie, prawie 4 miliardy dolarów zwrotu podatku zostały opóźnione, jak podaje Biuro Zarządzania i Budżetu. Zarówno podatnicy, jak i praktycy zostali zaskoczeni brakiem reakcji w IRS.

Z drugiej strony, zamknięcie może stworzyć większe możliwości dla kompetentnych przygotowawców podatkowych. Jeśli podatnicy nie mogą dotrzeć do urzędu skarbowego i uzyskać odpowiedzi na swoje pytania, mogą zwrócić się o pomoc do specjalistów.

Krótko mówiąc, wpływ zamknięcia przez rząd może stanowić srebrną podszewkę dla twojej praktyki. Pamiętaj tylko, że w razie potrzeby będziesz miał również trudności z dostaniem się do IRS.

Czy doświadczył pan już problemów ze strony swoich klientów? Czy ma Pan/Pani własne przemyślenia na temat wpływu wyłączenia z ruchu na ruchliwy sezon? Chcielibyśmy usłyszeć Pana/Pani myśli