Zapewnij sobie obecność w biznesie za pomocą Internetu

przez Michaela Altera

Narzędzia internetowe stały się tak różnorodne i łatwe w użyciu, że prawie wszystkie firmy mogą z nich korzystać w celu budowania profesjonalnej obecności. W tym artykule omówię, jak stworzyć Twoją obecność biznesową za pomocą Twojej strony internetowej, poczty elektronicznej, mediów społecznościowych, blogów, filmów i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO).

Strona internetowa

Twoja obecność w Internecie zaczyna się od Twojej strony internetowej. Narzędzia, takie jak kalkulatory i kalendarze terminów płatności podatków, a także wiadomości istotne dla klientów, których obsługujesz, mogą być głównymi powodami, dla których odwiedzający uważają Twoją stronę internetową za cenne źródło informacji. Ponadto, dodanie hiperłączy do ciekawych artykułów, blogów lub stanowych i federalnych stron podatkowych może zapewnić odwiedzającym dostęp do ciekawej lektury.

E-mail

Poczta elektroniczna szybko staje się najbardziej powszechnym środkiem komunikacji pomiędzy firmami a klientami. Jest to skuteczne i łatwo dostępne narzędzie. Przeszkolić pracowników, aby zawsze pytali klientów i potencjalnych klientów o ich adresy e-mail w celu zbudowania bazy danych kontaktów. Pozwoli to na wysyłanie wiadomości za niewielką opłatą do firmy.

Social Media

LinkedIn, Facebook, Twitter i Google+ to serwisy społecznościowe, które są stale aktualizowane, aby umożliwić bardziej rozbudowane i połączone sieci. Wiele z tych stron może działać jako miejsce, w którym Twoi pracownicy mogą komentować i udzielać porad ekspertów.

  • LinkedIn oferuje «grupy» dla profesjonalistów w setkach kategorii, w tym niszowych, takich jak planowanie nieruchomości, przygotowanie podatkowe, planowanie podatkowe itp. LinkedIn pozwala swoim członkom na wzajemne polecanie się i śledzenie stron firmowych LinkedIn.
  • Facebook oferuje «grupy» dla profesjonalistów w setkach kategorii, a użytkownicy mogą «polubić» biznes. Firmy mogą dodać do swojego profilu na Facebooku obsługę Twittera, która automatycznie zasila ich konto na Facebooku.
  • Twitter jest używany do wysyłania krótkich fragmentów informacji do zwolenników i jest zwykle używany jako narzędzie do śledzenia trendów i dzielenia się myśli przywództwa na temat.
  • Google+ jest nowym graczem w przestrzeni mediów społecznościowych, a Google zaczął wiązać go z wynikami wyszukiwania Google, co czyni go jeszcze ważniejszym w przestrzeni mediów społecznościowych.

Blogi i filmy wideo

Blogi są łatwym sposobem na przedstawienie przywództwa myślowego lub komentarza na temat interesujących klientów i potencjalnych klientów pozycji. Blog może być zawarty na Państwa stronie internetowej lub na zewnętrznej stronie bloga. Założenie bloga jest łatwe; utrzymanie jego świeżości wymaga stałego zaangażowania. Przydzielenie jednej osoby do zarządzania blogiem – odpowiedzialnej za blog i jego zawartość – pomaga zapewnić, że jest ktoś, kto będzie prowadził blog po jego rozpoczęciu.

Blogi są miejscem, w którym pracownicy lub partnerzy mogą zaoferować 200-300 słów wypowiedzi, które informują i doradzają klientom i potencjalnym klientom. Blogi mogą zawierać hiperłącza do najnowszych wiadomości lub artykułów, które mogą być interesujące dla klientów.

Porównaj najpopularniejsze narzędzia do blogowania tutaj.

Filmy wideo stają się coraz bardziej popularne jako alternatywne medium, które tworzy różnorodność dla odwiedzających strony internetowe. Filmy mogą być nagrywane za pomocą dowolnego urządzenia i umieszczane na bezpłatnej stronie internetowej z publikacjami wideo, takiej jak YouTube (który został niedawno zakupiony przez Google). YouTube ułatwia umieszczanie filmów wideo na swojej stronie internetowej, we własnym kanale YouTube lub jako dodatek do inicjatyw w mediach społecznościowych.

Dowiedz się, jak używać YouTube do marketingu swojej firmy tutaj.

Promuj swój blog, kanał YouTube i inicjatywy z zakresu mediów społecznościowych na swojej stronie internetowej, w linii podpisu elektronicznego, w mediach społecznościowych oraz we wszelkich zabezpieczeniach przedstawionych klientom i potencjalnym klientom.

Search Engine Optimization (SEO)

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektóre strony pojawiają się na szczycie listy wyszukiwania, gdy korzystasz z takiej wyszukiwarki jak Google? Odpowiedź jest taka, że strony te zostały uznane za «najbardziej adekwatne» do informacji, których szukasz w wyszukiwarce.

Zajęcie wysokiego miejsca w wyszukiwarkach wymaga dbałości o to, aby Twoja strona była ustawiona w taki sposób, aby wyszukiwarki mogły łatwo kategoryzować lub «indeksować» treści. Optymalizacja Twojej strony internetowej to taktyka ustawiania jej w taki sposób, aby zajmowała wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Wyszukiwarki internetowe badają i klasyfikują Twoją stronę w oparciu o wiele zmiennych, takich jak tytuł strony, nagłówki na stronie, użycie słów kluczowych lub fraz kluczowych, znaczenie hiperłączy na Twojej stronie i wiele innych. Dostępnych jest wiele bezpłatnych narzędzi SEO, jak również profesjonalnych firm SEO, które można wynająć, aby poprawić swoje rankingi stron internetowych.

Przeczytaj o SEO dla początkujących tutaj.

Contributing Content and Exhibiting Thought Leadership

Dostarczanie treści jest doskonałym sposobem na pokazanie swojej wiedzy i przywództwa myślowego bez wydawania pieniędzy na reklamę. Wnoszenie miesięcznej lub kwartalnej rubryki «porady dotyczące płac» lub «porady podatkowe» na stronę internetową, która służy Twoim klientom, takim jak lokalne firmy, banki lub usługi finansowe, to świetny sposób, aby pozostać przed umysłami tych, którym służysz, lub mieć nadzieję służyć.

Zacznij od napisania 200-300 słów kolumny «porady» i połączyć się z firmami, które obsługują swoich klientów, oferując swoją kolumnę jako stały wkład do ich stron internetowych. Jeśli są one otwarte na przyjęcie Twojej kolumny, jesteś na dobrej drodze do korzystania z tej metody jako narzędzia marketingowego.

Wykazywanie przywództwa myślowego może nastąpić również poprzez śledzenie wiadomości, blogów, filmów i dyskusji na tematy, które są bezpośrednio związane z Państwa wiedzą. Google oferuje «Google Alerty», bezpłatne narzędzie, które powiadamia o pojawieniu się odpowiednich tematów w Internecie.Podczas konfigurowania powiadomień e-mail Google używaj słów kluczowych istotnych dla Twojej wiedzy i, jeśli chcesz, bądź specyficzny dla regionu geograficznego lub stanu, który obsługujesz, takich jak «podatek od wynagrodzeń + Kalifornia» lub «księgowość + Kalifornia». Po skonfigurowaniu powiadomienia e-mail Google otrzymasz wiadomość e-mail z informacją o zamieszczeniu istotnych treści.

Dowiedz się, jak skonfigurować alerty e-mail Google tutaj.

Artykuły pokrewne:

  • Jak Baker Tilly z powodzeniem podchodzi do mediów społecznościowych
  • Uwolnij Maxicka: A Twitter Marketing Success Story

O autorze:

Michael Alter, ekspert ds. płac z tytułem MBA z Harvard Business School, jest uznanym w kraju rzecznikiem, dostarczającym przemyślanych i rozsądnych porad, aby pomóc specjalistom ds. księgowości i płac budować głębsze, bardziej zyskowne relacje z klientami. Alter, prezes SurePayroll, pisze kolumnę Trade Secrets na INC.com i jest często publikowany w Bloomberg TV, Wall Street Journal, i Entrepreneur Magazine.