Zarobić więcej pieniędzy w swoim biznesie podatkowym

“Pracuj mniej, rób więcej!” Tego chce każdy właściciel firmy podatkowej, ale większość wierzy, że nigdy im się to nie stanie, bo myślą, że to mrzonki. Cóż, jestem tu, aby ci powiedzieć, że możesz sprawić, że to cztero-słowa wyrażenie stanie się rzeczywistością w twoim życiu.

Jeśli masz odwagę robić to, co ci każę, zobaczysz znaczącą zmianę w swoim biznesie podatkowym i będziesz pracować mniej i zarabiać więcej pieniędzy.

Większość specjalistów podatkowych myśli o swoich klientach jeden po drugim. Jeden klient, potem inny, itd. To znaczy, że traktujecie wszystkich swoich klientów tak samo. Jeśli masz 100 klientów lub 1,000 klientów, przez większość kont, wszyscy są traktowani tak samo, prawda?

Prawda jest taka, że nie powinni. Zazwyczaj właściciele firm podatkowych spędzają mniej więcej tyle samo czasu i zasobów i zapewniają taką samą dalszą komunikację z każdym klientem. To nie jest dobry pomysł. Dlaczego?

Ponieważ każdy klient wymieniony w Twojej bazie danych ma UNEQUAL możliwości, chęć lub nawet status zgłoszenia podatkowego, aby zapłacić Ci więcej za Twój czas i doświadczenie. Ponadto, Twoi klienci kupią jeszcze więcej Twoich produktów i usług, a także wiele innych profesjonalnych usług, które popierasz, jeśli będziesz ich zachęcać.

Traktowanie wszystkich klientów w ten sam sposób nie ma żadnego sensu. Pozwól swoim klientom dokonywać własnych wyborów. Powiedzą ci, czego chcą za pieniądze, które ci dadzą, gdy będą kupować więcej. Problemem większości profesjonalistów podatkowych jest to, że rzadko przesiewają i sortują swoją listę klientów z wieloma ofertami przez cały rok. Więc jeśli składasz tylko jedną ofertę, jeden raz w roku (przygotowanie podatkowe) myślę, że wszyscy na twojej liście wyglądają tak samo.

Wróć do zasady 80/20. Profesjonaliści podatkowi rozumieją tę koncepcję, ale nie stosują jej w praktyczny sposób do swojej działalności. Pamiętaj …

Osiemdziesiąt procent twojego zysku pochodzi od 20 procent twoich klientów. Osiemdziesiąt procent twojego stresu, problemów i bólów głowy pochodzi od około 20 procent twoich klientów. Nowi klienci, którzy kontaktują się z twoim biurem, zazwyczaj pochodzą z około 20 procent twoich reklam. Jeśli masz pięciu pracowników, oboje wiemy, że jeden z nich wyróżnia się głową i ramionami nad resztą. (To jest jeden z pięciu lub 20 procent.)

Porozmawiajmy o czasie. W typowym dziesięciogodzinnym dniu pracy są duże szanse, że są dwie godziny tam, gdzie jesteś najbardziej produktywny, a pozostałe osiem godzin to nie tyle samo. Znowu, to wszystko jest 80/20.

Teraz, jestem tylko szeroki głaskanie tego pojęcia WIĘCEJ, ponieważ chcę, abyś zrozumiał, skąd pochodzę. Wykorzystanie mocy Reguły 80/20 MUSI się zdarzyć w przypadku Twoich klientów, jeśli naprawdę chcesz pracować mniej i zarabiać więcej pieniędzy.

Jako właściciel, musisz podjąć pewne decyzje. Z jakimi klientami zamierzasz spędzać więcej czasu? Którzy klienci najprawdopodobniej zapłacą ci więcej, oferując najwyższe marże? Na jakie produkty lub usługi zainwestujesz swój czas i wysiłek? Co przynosi największy zwrot, gdy zaangażujesz się osobiście? Co możesz zrobić, aby Twoi pracownicy byli najbardziej efektywni?

I na koniec, jakie zadania biurowe, usługi podatkowe lub ogólne obowiązki służbowe musisz przerwać wykonywanie ASAP, aby zaangażować się w bardziej produktywne priorytety swojej praktyki podatkowej? (Obejmuje to również ustalenie, jakich istniejących klientów musisz przekazać komuś innemu w swoim biurze do obsługi).

Spójrzmy na twój harmonogram. Nad jakimi projektami pracujesz? Jaki rodzaj pracy jest zazwyczaj na twoim talerzu? Czy pracujesz głównie w swojej firmie, czy też masz stałą, dużą ilość czasu, gdy pracujesz w swojej firmie?

Okay, oto pytanie o milion dolarów: O tych projektach, zadaniach i o tym, nad czymkolwiek pracujesz, jakkolwiek to robisz… Czy przybliżają cię one do celów twojego biznesu podatkowego, czy nie?

Mogę powiedzieć, że po wielu latach konsultacji i coachingu właściciele firm podatkowych mogą wyznaczać sobie pewne cele, ale profesjonaliści podatkowi rzadko dołączają swój czas i listę zadań na bieżący tydzień do konkretnych, mierzonych miesięcy lub lat.

Możesz mieć pewne cele, które uważasz za ważne dla siebie, ale to, jak spędzasz czas i pieniądze prowadzące do ich osiągnięcia, jest inne. Czy to, gdzie inwestujesz swój czas i gdzie skupiasz swoją energię na osiąganiu wyznaczonych celów, ma znaczenie?

Zazwyczaj nie. Więc ten brak ciągłości oczywiście wpływa na to, dlaczego nie docierasz tam, gdzie mówisz, że chcesz iść w swoim biznesie.