Zarobki pieniężne nie podlegają opodatkowaniu? Zapisani agenci omawiają najczęstsze błędne przekonania podatników

Ostatnie nieformalne badanie ankietowe zarejestrowanych agentów (praktycy podatkowi posiadający licencję federalną) ujawniło wiele powszechnych błędnych przekonań wśród podatników. Na liście znalazły się:

“Miałem w tym roku naprawdę dużą stratę na giełdzie, więc nie będę winien żadnych podatków dochodowych.” Odliczenie strat kapitałowych od zwykłych dochodów jest ograniczone do 3000 dolarów. Również błędne: “Handluję niektórymi akcjami i mam straty /nie zarobiłem żadnych pieniędzy, więc nie ma potrzeby zgłaszania tych sprzedaży.”

“Zapłacili mi gotówką i nie muszę tego zgłaszać, prawda?” Jeśli to jest dochód, musisz to zgłosić.

“Jestem za młody/za stary, żeby płacić podatki.” Nawet zależny od ciebie licealista musi złożyć zeznanie po uzyskaniu dochodu powyżej $5,700. Wujek Sam może być zainteresowany twoim powrotem po twojej śmierci. Osobisty przedstawiciel przyzwoitego jest zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego i podatku od nieruchomości, gdy jest on należny.

“Jeśli nie otrzymałem dokumentu na ten temat, to nie podlega opodatkowaniu.” Dobry specjalista ds. przygotowania dostarczy Ci listę kontrolną, która ujawni brakujące dokumenty, ale zbyt często podatnicy, którzy przygotowują swoje własne deklaracje lub mają do czynienia z nielicencjonowanym specjalistą ds. przygotowania, nie podadzą ważnych informacji tylko dlatego, że przeoczyli coś w poczcie lub dlatego, że dokument nigdy nie został wysłany pocztą.

“Dochód uzyskany w obcym kraju nie podlega opodatkowaniu.” Podatnicy są zobowiązani do zgłaszania do IRS wszystkich uzyskanych dochodów, niezależnie od tego, gdzie zostały one uzyskane.

“Nie musisz zgłaszać dochodów z hazardu, a poza tym przegrałem.” Straty z hazardu nie pokrywają się z dochodami. Dla nieprofesjonalnego hazardzisty, dochód idzie na stronę pierwszą formularza 1040; straty idą na Harmonogramie A i nie podlegają 2 procentom podłogi, ale nie mogą być większe niż wygrane. Dlatego też, arkusze “netto”, które wiele kasyn zapewnia indywidualnym podatnikom są bezwartościowe.

“Dochód z mojego hobby nie może być opodatkowany.” Operacyjnym słowem jest “dochód”. To podlega opodatkowaniu.

Jedno z najbardziej rozpowszechnionych w tym roku błędnych przekonań pojawiło się po ogłoszeniu przez IRS, że pracodawcy muszą teraz zgłosić ubezpieczenie medyczne opłacane przez pracowników. Podatnicy w całym kraju mylnie uważają, że ubezpieczenie medyczne musi być teraz zgłaszane jako dochód i opodatkowane. Nieprawda. Wydatek zostanie zgłoszony na W-2, a nie dodany do dochodu.

Wreszcie, wielu podatników ma błędne wyobrażenia o płatnych przygotowawcach. Pojęcie, że wszyscy podatnicy wypełniają formularze, pomija rzeczywistą wartość płatnika: Nadążają oni za niezliczonymi przepisami i regulacjami podatkowymi i mają wiedzę, aby wiedzieć, jak stosować te zasady z korzyścią dla podatnika. A niezależnie od tego, kto przygotowuje zeznanie podatkowe, to podatnik jest tym, który jest prawnie odpowiedzialny za to, co pojawia się na jego zeznaniu, co sprawia, że zatrudnienie licencjonowanego specjalisty jest podwójnie dobrym pomysłem.