Zasady zaangażowania – Widok na perspektywy pracy

przez Deanna C. White

Amerykański Departament Pracy mógł opublikować kilka ponurych wniosków na temat wzrostu zatrudnienia w swoim majowym raporcie na temat wzrostu zatrudnienia, ale wnioski z najnowszego Randstad Engagement Index (opublikowanego w maju) pokazują, że pracownicy finansowi i księgowi wierzą, że rynek pracy będzie się umacniał, a kiedy to nastąpi, wielu z nich planuje opuścić swoje obecne stanowiska, aby znaleźć lepszą pracę.

Pomimo faktu, że 76 procent pracowników zajmujących się finansami i księgowością twierdzi, że czuje się coraz bezpieczniej, pewnie i pewnie na temat swojej obecnej pracy i rynku pracy, ponad połowa z nich twierdzi, że będzie aktywnie poszukiwać nowych możliwości zatrudnienia, a 35 procent, że prawdopodobnie będzie szukać pracy w innej firmie, według Ursuli Williams, wiceprezesa wykonawczego Randstad Finance & Accounting, drugiej co do wielkości firmy świadczącej usługi w zakresie zasobów ludzkich i zatrudnienia na świecie.

I to tylko ci, którzy się do tego przyznają.

«To badanie naprawdę przemawia za tym, że organizacje muszą obserwować poziom zaangażowania swoich pracowników osiągających wysokie wyniki. Muszą mieć politykę zaangażowania, która w sposób szczególny zadaje tym pracownikom pytanie: «Czego szukasz? Czego chcesz? Co sprawia, że chcesz tu pracować», powiedział Williams. «Ponieważ pracodawcy wiedzą, co może się wydarzyć w firmie, kiedy ci ludzie odejdą. Produktywność może ucierpieć, baza wiedzy jest uszczuplona, a oni muszą poświęcić czas i zasoby na rekrutację nowych ludzi».

Randstad Engagement Index, wcześniej zwany Attachment Index, mierzy postawy i postrzeganie wpływające na zaangażowanie pracowników we współczesnych przedsiębiorstwach. Wyniki te odzwierciedlają priorytety, obawy, perspektywy i intencje pracowników zarówno w odniesieniu do ich obecnego pracodawcy, jak i przyszłych planów zawodowych. Badanie jest skierowane do pracowników, aby pomóc im lepiej zrozumieć i zaangażować ich pracowników.

Kluczowe wnioski z ostatniego indeksu pokazują, że pracownicy finansowi i księgowi mają następujące opinie na temat swojej obecnej pracy/pracodawców:

 • Siedemdziesiąt sześć procent z nich czuje się bezpiecznie w swoim zatrudnieniu.
 • Siedemdziesiąt osiem procent uważa, że ich firmy mają wspaniałe kontrakty terminowe.
 • Zaledwie 18 procent pracowników finansowych i księgowych obawia się zwolnień w swoich organizacjach.
 • Tylko 16 procent obawia się o utratę pracy.
 • Połowa pracowników odpowiedzialnych za finanse i księgowość uważa, że w 2012 r. uzyskają podwyżkę.
 • Ponad połowa, 53 procent, czuje się bardziej lojalna i zaangażowana w swoją firmę/organizację niż wtedy, gdy zaczynała pracę u swoich pracodawców.
 • Tylko 12 procent rozważyłoby obniżenie wynagrodzenia w celu utrzymania swojej obecnej pracy.

W indeksie stwierdzono, że pracownicy finansowi i księgowi mają następujące opinie na temat rynku pracy:

 • Większość pracowników odpowiedzialnych za finanse i księgowość, 56 procent, uważa, że w 2012 roku rynek pracy wzrośnie.
 • Czterdzieści dwa procent przyjęłoby kuszącą ofertę innej firmy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.
 • Ponad jedna trzecia, bo aż 35 procent, prawdopodobnie szuka pracy w innej firmie lub organizacji.
 • Czterdzieści pięć procent uważa, że znalezienie nowej pracy zajęłoby mniej niż trzy miesiące, gdyby stracili obecną.

Williams powiedział, że pomimo faktu, że większość pracodawców walczy o znalezienie i utrzymanie najlepszych i najzdolniejszych, nadal poświęcają nieproporcjonalnie dużo czasu i środków, próbując ponownie zaangażować swoich słabo wykwalifikowanych pracowników â zaniedbując zadowolenie z pracy i utrzymanie ich najlepszych wyników.

«Wysokie wyniki to organizacje pracownicze, o które muszą się martwić», powiedział Williams. «Bo to oni są najbardziej poszukiwani.»

I w większości przypadków uważa ona, że zatrzymanie tych wysoko wykwalifikowanych pracowników nie jest kwestią pieniężną.

"In terms of [wages], everybody clearly wants the same or better, but depending on individual employees and where they are at their career, there are many other factors they consider when they decide whether they want to stay with an organization, such as career development, their commute, and work-life balance"- Williams said.

Ale na koniec dnia, za wszystkimi numer-crunching i analizy, Williams powiedział najlepszą rzeczą, jaką organizacja może zrobić, aby zarobić swoich pracowników' lojalność kariery jest, jak na ironię, proste i oczywiste: "Ludzie po prostu chcą czuć się cenione. Chcą wiedzieć, jaki jest ich wkład w organizację. Chcą wiedzieć, jak to, co robią, wiąże się z organizacją's sukcesem. Pieniądze nigdy nie są powodem numer jeden, który ludzie podają, gdy są pytani, dlaczego zdecydowali się odejść z organizacji" powiedział Williams.

Aby dowiedzieć się więcej, można uzyskać dostęp do badania online.

Artykuły pokrewne:

 • Ankieta Accountemps: Brak komunikacji jest błędem kierownictwa
 • Kwestie międzypokoleniowe: Jak rozwijać i dostarczać perspektywę