Zatwierdzenie edukacji opartej na kompetencjach dla Indiany CPA może stanowić barierę dla zmian krajowych

W posunięciu, które może zmienić model rozwoju zawodowego uczenia się dla Indiany CPA, a potencjalnie może mieć efekt przeniesienia dla CPA w całym kraju, Indiana Gov. Mike Pence podpisał nową zasadę, która zatwierdza kształcenie oparte na kompetencjach, aby liczyć się do odnowienia licencji Indiana CPA. Mike Pence podpisał nową zasadę, która zatwierdza kształcenie w oparciu o kompetencje, aby zaliczyć je na poczet odnowienia licencji Indiana CPA.

Ta przełomowa zmiana zasad – początkowo zaproponowana przez Indiana CPA Society (INCPAS) i podpisana 22 września przez Pence’a, wiceprzewodniczącego kandydata na prezydenta republiki, Donalda Trumpa – oznacza, że po raz pierwszy w historii zawodu CPA kształcenie oparte na kompetencjach, a nie na godzinach, zostało na stałe zatwierdzone.

Zarząd Księgowości w Indianie zatwierdził zmianę zasady 15 lipca.

Więc, jak to może wpłynąć na CPA w przyszłości?

Według INCPAS, zmiana zasad nie tylko toruje drogę edukacji opartej na kompetencjach, która zastąpi kilkudziesięcioletni model oparty na godzinach pracy w Indianie, ale także może potencjalnie otworzyć drzwi do narodowej transformacji. Oznacza to pierwszą poważną zmianę modelu kształcenia w zawodzie CPA od czasu jego wprowadzenia pod koniec lat 60. ubiegłego wieku.

“Podpisanie przez gubernatora tej nowej zasady jest przełomowym wydarzeniem dla zawodu CPA w Indianie”, powiedział w pisemnym oświadczeniu były prezes Crowe Horwath, Mark Hildebrand z Carmel w Indianie. “Towarzystwo CPA w Indianie pracowało długo i ciężko, aby rozpocząć proces transformacji modelu edukacji zawodowej dla CPA, i jest to znaczący krok w tej podróży”.

Podpisanie Pence’a sprowadza nową zasadę do ostatnich dwóch kroków, zanim stanie się oficjalna. Teraz zostanie ona opublikowana w Rejestrze Indiana , a następnie wejdzie w życie 22 października.

Zasada ta dodaje dwie nowe możliwości uzyskania wymaganego wykształcenia w zakresie etyki, które wszystkie licencjonowane Indiana CPA muszą uzyskać co trzy lata. Pierwsza nowa opcja to kurs oparty na kompetencjach, którego ukończenie mierzone jest udziałem, a nie czasem trwania. Drugą nową opcją jest zaliczenie doświadczenia służącego w charakterze nierekompensowanej etyki dla organizacji zawodowej lub handlowej. Tradycyjny, czterogodzinny kurs w klasie pozostanie jako trzecia opcja.

INCPAS chciałby, aby cała indyjska “nauka CPA” stała się oparta na kompetencjach, powiedział jej prezes i dyrektor generalny, Gary Bolinger, CAE.

“Kursy oparte na kompetencjach okazały się być bardziej znaczące, bardziej adaptacyjne do potrzeb ucznia, mają znacznie szersze zastosowanie i są bardziej angażujące niż tradycyjne kursy w klasie”, powiedział.

Jednak całkowite przejście Indiany do edukacji opartej na kompetencjach nie nastąpi z dnia na dzień, przestrzega Bolinger.

“Wykształcenie zawodowe stoi za szkolnictwem wyższym w tej dziedzinie, a my musimy nadrobić zaległości”, powiedział. “Żeby nabrać rozpędu, może zajść szereg mniejszych kroków, jak ten. Ale kiedy już okaże się, że uczenie się w oparciu o kompetencje jest najlepszą metodą zarówno dla CPA osobiście, jak i dla CPA służących potrzebom ich klientów i pracodawców, wierzymy, że ta transformacja nastąpi”.

Na szerszą skalę, jak powiedział Bolinger, ta przełomowa zasada ma również potencjał, aby przygotować grunt pod zmiany krajowe – jeżeli społeczeństwa państwowe w całym kraju zdecydują się pójść w ślady INCPAS, aktualizując swoją ofertę rozwoju zawodowego, tak aby uwzględniała ona uczenie się w oparciu o kompetencje i dążąc do zmian regulacyjnych, aby mogła ona liczyć na odnowienie licencji CPA.

“Całkowite przejście do edukacji opartej na kompetencjach na poziomie krajowym sprawi, że wszystkie części łańcucha będą wizjonerskie, zorientowane na przyszłość i nie będą się bały próbować nowych rzeczy, doskonaląc się w miarę upływu czasu”, dodał. “Zdajemy sobie sprawę, że zajmie to również sporo czasu, wysiłku i koordynacji pomiędzy państwowymi stowarzyszeniami CPA, zarządami księgowości w 55 jurysdykcjach oraz krajowymi liderami z AICPA i NASBA. To nie jest łatwy ani krótkoterminowy wysiłek.”

Trudno powiedzieć, jak mogą wyglądać wymagania dotyczące odnowienia licencji CPA w każdym państwie, ponieważ zawód CPA jest regulowany na poziomie państwa, powiedział Bolinger, więc transformacja będzie różna w zależności od państwa.

“Tak jak wszystkie państwa (z wyjątkiem Wisconsin, które nie mają wymogu ustawicznego kształcenia zawodowego) mają obecnie wymóg kształcenia opartego na godzinach, tak i my mamy nadzieję, że model kształcenia w najszerszym znaczeniu krajowym w końcu stanie się oparty na kompetencjach”, powiedział. “Rzeczywistość jest taka, że w każdym państwie będzie to prawdopodobnie połączenie kształcenia opartego na kompetencjach i kształcenia w oparciu o godziny”.

Jednak, jak podkreśla, każdy dopuszczalny w każdym państwie stopień edukacji opartej na kompetencjach “będzie stanowił poprawę w stosunku do obecnego modelu”.

“Zmiana jest stopniowa”, powiedział Bolinger. “Edukacja oparta na kompetencjach jest zaprojektowana tak, aby robić dokładnie to, co mówi – uczynić uczącego się, w tym przypadku CPA, bardziej kompetentnym. Dzięki temu CPA mogą być bardziej elastyczne, bardziej analityczne, bardziej zwinne i adaptacyjne, a także umożliwiają wykorzystanie umiejętności, takich jak krytyczne myślenie i rozwiązywanie problemów, w celu skutecznego funkcjonowania w środowisku biznesowym wypełnionym rosnącą złożonością i ciągłymi zmianami”.

Artykuły pokrewne:

Indiana chce rozszerzyć wymagania etyczne dla CPA
.
Indiana przyjmuje kształcenie w oparciu o kompetencje w celu odnowienia licencji CPA