Zawijanie obowiązków podatkowych letniej nianie

Sezon letni to popularny czas dla rodzin na wynajęcie niani. Dzieci są poza szkołą, ale mama i tata wciąż muszą pracować. Kiedy kończy się lato, większość rodzin wraca do swoich normalnych zajęć i nie myśli o 8-12 tygodniach opieki, za które zapłaciły.

Ale zanim zamkniesz książkę w sezonie letnim, są trzy rzeczy związane z podatkami, których musisz być świadomy.

1. Kwota, którą zapłaciłaś niani jest ważna. Czy wiesz, że IRS uważa nianię za swojego pracownika? To prawda. W kodeksie podatkowym jest cała sekcja poświęcona «zatrudnieniu w gospodarstwie domowym», a niańki należą do tej kategorii. Jeśli płaciłaś niani $2,000 lub więcej przez całe lato, IRS mówi, że musisz odprowadzać od niej podatek Social Security and Medicare (FICA) i płacić taką samą kwotę podatku FICA samodzielnie. Ale nie martw się, kiedy robisz rzeczy zgodnie z książką, IRS wynagrodzi cię.

Uwaga : Jeśli zapłaciłaś niani $1,000 lub więcej od 1 kwietnia do 30 czerwca lub od 1 lipca do 30 września, będziesz winna federalnemu i stanowemu ubezpieczeniu od bezrobocia. Więcej informacji na temat podatków od zatrudnienia w gospodarstwie domowym można znaleźć tutaj.

2. Nie zapomnij o swoich ulgach podatkowych. Jeśli przestrzegasz wszystkich zasad podatkowych dotyczących Twojej letniej niani, IRS przyznaje Ci ulgi podatkowe. Najbardziej owocnym z nich jest konto opieki zależnej, rodzaj elastycznego konta wydatków (FSA) oferowanego za pośrednictwem Twojego pracodawcy.

Musiałbyś zarejestrować się w tym zasiłku miesiące temu, ale pozwala on na odłożenie do 5.000$ na pokrycie kosztów kwalifikowanych. Oczywiście, zatrudnienie niani byłoby wydatkiem kwalifikującym. Powodem, dla którego oszczędzasz pieniądze jest to, że kwota, którą wpłacasz do FSA nie podlega opodatkowaniu. Twoje oszczędności opierają się na twojej krańcowej stawce podatkowej, ale ogólnie rzecz biorąc, możesz spodziewać się zaoszczędzenia około 400 dolarów na każde odłożone 1 000 dolarów.

Jeśli nie masz FSA lub nigdy nie zapisałeś się do niego, możesz zamiast tego skorzystać z Childcare Tax Credit. Skorzystasz z formularza IRS 2441, Child and Dependent Care Expenses i dołączysz go do swojego zeznania podatkowego. Możesz ubiegać się o $3,000 na wydatki związane z opieką nad dzieckiem, jeśli masz jedno dziecko, lub do $6,000 jeśli masz dwoje lub więcej dzieci. Większość rodzin otrzymuje 20% ulgę podatkową od tych wydatków, więc zaoszczędzisz aż $600 jeśli masz jedno dziecko i $1,200 jeśli masz dwoje lub więcej.

Jak widzisz, oszczędności są całkiem niezłe. Prawie wszystkie rodziny, które zatrudniają nianie na lato i mają obowiązki podatkowe, zrekompensują sobie koszty podatkowe, korzystając z ulg podatkowych. A wiele z nich oszczędza nawet więcej niż zapłaciły podatki, co oznacza, że w pierwszej kolejności oszczędzają na ogólnych kosztach zatrudniania niani!

3. Upewnij się, że masz numer Social Security swojej niani i/lub adres przed końcem lata. Wydaje się to dziwne, że ktoś, kto pracował tylko kilka tygodni, ma to w aktach, ale będzie to potrzebne do płacenia podatków. Jeśli zapłaciłaś niani $2,000 lub więcej latem, musisz wysłać jej W-2, aby mogła wykorzystać go do złożenia zeznania podatkowego. Będziesz też potrzebować jej adresu, żeby wiedziała, gdzie go wysłać. Jeśli planujesz skorzystać z ulgi podatkowej na opiekę nad dzieckiem, formularz wymaga podania numeru Social Security niani.

Ważne jest, abyś wyjaśniła to swojej niani, ponieważ większość z nich będzie się bardzo obawiać, że ci to dadzą – zwłaszcza jeśli nie będziesz musiała odprowadzać od nich podatków.

Dziwnie jest myśleć o podatkach w okresie letnim, ale wynajęcie letniej niani wiąże się z wyjątkowym zestawem zasad. Ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie luźne końce są związane przed wyjazdem wraz z resztą roku, aby czas podatkowy nie skończył się bardziej skomplikowany niż musi być.