Zgodność z przepisami podatkowymi będzie kosztować Amerykanów 409 miliardów dolarów w 2016 r.

Księgowi i doradcy podatkowi mogą nie być zachwyceni nowym raportem Fundacji Podatkowej na temat kosztów przestrzegania przepisów podatkowych, ale właściciele firm i ustawodawcy dążący do zmiany kodeksu podatkowego prawie na pewno to zrobią.

I, OK, może lady fasolowe też będą.

The Compliance Costs of IRS Regulations by Tax Foundation President Scott Hodge ujawnił, że Amerykanie spędzą w tym roku ponad 8,9 miliarda godzin i 409 miliardów dolarów na przestrzeganiu przepisów podatkowych. Oznacza to prawie 4,3 miliona pełnoetatowych pracowników wykonujących jedynie zeznania podatkowe – zauważa raport. Większość z tych 8,9 miliarda godzin zostanie przeznaczona na zeznania podatkowe dotyczące biznesu (2,8 miliarda godzin) i dochodów indywidualnych (2,6 miliarda godzin). (Kolejne dwa największe czasochłonne zwroty to S Corporation – 890 milionów godzin i Formularz 4562, Amortyzacja , 449 milionów godzin).

Niespełna cztery lata temu National Taxpayer Advocate poinformował Kongres, że całkowita suma czasu spędzonego w tym czasie wyniosła 6,1 miliarda godzin.

I jeszcze rozmiar kodu podatkowego . W 1955 roku, kod miał 409,000 słów. Teraz jest na 2,4 miliona słów. Dodając do tego 100 lat regulacji IRS, które wynoszą około 7,7 miliona – daj lub weź słowo lub dwa. Jest tego więcej: prawie 60.000 stron orzecznictwa.

Tak więc, w odniesieniu do głównego punktu sprawozdania: reformy kodeksu podatkowego. «Stany Zjednoczone mają wysoką krańcową stawkę podatku dochodowego od osób prawnych, słabo zdefiniowaną podstawę opodatkowania oraz przestarzały międzynarodowy system podatkowy», stwierdza raport. «Jednak często pomijaną kwestią w reformie podatkowej jest złożoność.» A uporanie się z kosztami tej złożoności «powinno być priorytetem dla ustawodawców».

Jest to kwestia kosztów ekonomicznych i utraty produktywności, stwierdza sprawozdanie, powołując się na ten przykład: «Właściciel firmy, który musi co roku składać złożone zeznanie podatkowe, może zatrudnić do tego księgowego lub prawnika podatkowego. Ten profesjonalista podatkowy może kosztować $70,000 rocznie lub więcej. Jest to $70,000, którego ten właściciel firmy nie może przeznaczyć na zakup sprzętu lub wynajęcie pracowników. Ekonomiści określają to jako koszt alternatywny, a to skutkuje utratą wydajności».

Tak więc w sprawozdaniu podsumowano, biorąc pod uwagę te 8,9 miliarda godzin i 409 miliardów dolarów wydanych na dostosowanie się do niego, a utracona wydajność obliczana jest na więcej niż produkt brutto 36 stanów.

«Czas jest najcenniejszą rzeczą, jaką mamy, i nie powinniśmy być zmuszani do marnowania go zgodnie z formularzami IRS», powiedział Hodge w przygotowanym oświadczeniu. «Kongres musi o tym pamiętać, gdy w przyszłym roku przeprowadzi reformę podatkową. Oprócz wspierania wzrostu gospodarczego, potrzebujemy reform, które zmniejszą obciążenie czasowe podatników. Myślę, że wszyscy możemy się z tym pogodzić.»