Znaczenie uznawania pracowników

Kiedy zaczynałem swoją pierwszą pracę w księgowości publicznej, czułem się doceniany w pracy. Każde urodziny obchodziłam z ulubionym tortem lub innym przysmakiem, a resztki pieniędzy wracały z nimi do domu. Jubileusze pracy i awanse pracowników były również doceniane dzięki krótkim, 15-minutowym spotkaniom właśnie w tym celu. Od czasu do czasu otrzymywaliśmy losowe czeki z premiami w uznaniu naszej ciężkiej pracy i mogliśmy polegać na premiach pieniężnych na naszej imprezie wakacyjnej pod koniec roku oraz na imprezie pod koniec sezonu podatkowego.

Mieliśmy mini przyjęcia, kiedy nowa osoba dołączyła do firmy i kiedy pracownicy odeszli. Zostaliśmy publicznie wyróżnieni za dobrze wykonaną pracę i prowadziliśmy prywatne rozmowy, gdy sprawy nie układały się tak dobrze.

Pewnego pracowitego sezonu, przywieźli mobilną myjnię samochodową i serwis detaliczny, aby ożywić nasze pojazdy podczas pracy. Kolejny rok, oprócz czeków na premie za sezon podatkowy, dostaliśmy karty upominkowe na weekend w miejscowym pięciogwiazdkowym hotelu wypoczynkowym.

Małe rzeczy takie jak te sprawiły, że poczułem się doceniony i sprawiły, że długie godziny pracy stały się warte zachodu. Utrzymywali mnie lojalnym wobec firmy.

Następnie recesja uderzyła w tym samym czasie, zmieniając właściciela. Nastąpiło zacieśnienie pasa. Przeprowadziliśmy się również do nowych biur, które były nowocześniejsze i bardziej ekskluzywne niż stare miejsce – i droższe.

Stopniowo znikały ładunki. Nie mieliśmy już specjalnych przysmaków w dniu urodzin, ale raz w miesiącu zbieraliśmy się na babeczki z okazji urodzin tego miesiąca. Potem to spadało do kwartałów, a potem do przypadkowych odstępów.

Rocznice pracy zostały zignorowane. Nawet duże kamienie milowe przez pięć czy dziesięć lat w pracy były zaniedbywane przez miesiące. Nowi ludzie przychodzili i odchodzili. Czasami było to zauważane, a czasami nie. Odejścia nawet wieloletnich pracowników były sporadycznie odnotowywane. Kierownik naszego biura, który był odpowiedzialny za te uroczystości, emanował postawą bycia zbyt zajętym, aby umieścić spotkanie w kalendarzu i wysłać kogoś na babeczki.

Wcześniej przewidywalne wydawanie czeków na premie w grudniu i kwietniu zmieniło się na nieprzejrzystą formułę, aby określić, czy premie mogą być wypłacane i ile by były. Warunki nigdy nie pozwalały na żadne.

Nasze nowe biuro posiadało uroczy bar kawowy w lobby, z nowym ekspresem Keurig, fantazyjnymi kubkami z firmowym logo oraz lodówką z napojami i wodami. Ale te atuty, jak nam wyraźnie powiedziano, były przeznaczone wyłącznie dla klientów. One nie były dla nas.

Torty urodzinowe, bary kawowe i tabliczki jubileuszowe to drobiazgi, tak, ale w rezultacie nie czuliśmy się docenieni, zwłaszcza ci z nas, którzy pamiętali stare dobre czasy.

Więc może nie było zaskoczeniem, że w ciągu sześciu miesięcy, zostało siedem osób w firmie około 15. Czterech z nas było tam ponad dekadę.

Przyznaję, że niektóre z tych małych rzeczy wiążą się z kosztami, ale przy bezrobociu księgowych i audytorów na poziomie 1,8% w pierwszym kwartale 2019 r. i 93% liderów księgowości i finansów mających trudności ze znalezieniem talentów, czy nie chciałbyś mieć pewności, że gdy znajdziesz dobrych ludzi, to oni zostaną?

Te drobiazgi, takie jak urodzinowe smakołyki, a nawet samo przekazanie kartki do podpisania, gdy odchodził długoterminowy pracownik, sprawiały, że czuliśmy się doceniani, nawet gdy nasze czeki z wypłatami nie rosły. Te małe inwestycje – mniejsze niż jakiekolwiek podwyżki – utrzymywały nas przez długi czas w wierności.

Ostatnio blisko współpracuję z firmą informatyczną LA FloQast, która tworzy oprogramowanie do ścisłego zarządzania. Założyciele, a w szczególności dyrektor generalny Mike Whitmire, stworzyli niesamowitą kulturę, w której każdy ciężko pracuje i jest gotów wyjść poza dodatkowe mile. Zapytałem dyrektora ds. zasobów ludzkich Adey Tadesse-Heath, co mają do zaoferowania, aby rozpoznać swoich 150 pracowników.

Adey powiedziała mi, że na poziomie firmy, mają specjalny kanał Slack za wdzięczność. “Więc każdy może upuścić wszelką wdzięczność. Powiedzmy, Kat za to, że zeszła ze swojej drogi, by pomóc mi w projekcie, z którym nie miała nic wspólnego”, wyjaśniła Adey. “Naprawdę doceniam jej ciężką pracę, więc pokazuję jej ciężką pracę Kat, kiedy być może nikt inny nie mógł jej zobaczyć.” Ten kanał wdzięczności jest nie tylko wyrazem uznania dla rówieśników, ale także sposobem na to, by członkowie zespołu dowiedzieli się, co robią inni w firmie, co pomaga rozbić silosy między działami.

Raz na kwartał, zespół kierowniczy wybiera trzech członków zespołu w celu otrzymania nagrody wdzięczności dla całej firmy. Jak powiedział Adey, “Nie dostajesz nagród za samo wykonywanie swojej pracy, dostajesz nagrodę za wykroczenie poza firmę.” Nagrody te są ogłaszane podczas spotkania w całej firmie, a zwycięzcy otrzymują albo premię pieniężną albo równoważną opcję na akcje. Adey powiedział, że zwycięzcy zazwyczaj nie oczekują uznania, ale są zadowoleni z tego, że ich wkład zostanie zauważony przez prezesa i całą firmę.

Działy FloQast mają również własne sposoby na udzielanie okrzyków wybitnym pracownikom. Tak więc na przykład, zespół sprzedaży rozpoznaje account executive kwartału i account executive roku.

Nie są to rzeczy trudne do zrobienia, ale są one niezbędne, aby pracownicy czuli się doceniani i doceniani. Ten artykuł w Forbes ma 10 sposobów na wyróżnienie i nagrodzenie pracowników, którzy są wolni lub ponoszą minimalne koszty. Jednym z moich ulubionych jest zaplanowanie regularnych spotkań jeden na jeden pomiędzy kierownikiem i członkami zespołu, aby porozmawiać o wydajności i długoterminowych celów zawodowych pracownika i wszelkich innych kwestii, które muszą być uwzględnione. Kluczem do sukcesu tego pomysłu jest rzeczywiste działanie na wszelkie komentarze od pracownika i pomoc w realizacji tych celów zawodowych.

Konkurencja o talenty będzie się tylko pogarszać, gdy wyż demograficzny przejdzie na emeryturę, a Twoi najlepsi pracownicy prawdopodobnie będą już otrzymywać wiele telefonów od rekruterów. Jeśli nie chcesz, aby Twoi najlepsi i najzdolniejsi – i najtrudniej ich zastąpić – wyszli za drzwi, upewnij się, że wiedzą w konkretny sposób, że doceniasz ich ciężką pracę.

Powiązane artykuły

Dlaczego liczba kandydatów do CPA zmniejszyła się?

Jak utrzymać wysokie standardy w miarę wzrostu