Znalezienie wykwalifikowanych profesjonalistów pozostaje wyzwaniem dla małych firm

przez Jasona Bramwella

Co jest największym wyzwaniem dla właścicieli małych firm, jeśli chodzi o zatrudnianie i zarządzanie personelem? Dla 60 procent właścicieli firm, którzy zostali niedawno przebadani przez Roberta Half’a, znalezienie wykwalifikowanych specjalistów do tej pracy jest największą przeszkodą przy zatrudnianiu pracowników.

Inne wyzwania związane z zatrudnianiem nowych pracowników, przed którymi stoi ponad 300 właścicieli i menedżerów małych firm, to utrzymanie morale i wydajności pracowników (19 procent), zarządzanie trudnymi pracownikami (8 procent) oraz utrzymanie pracowników (7 procent).

«Duże korporacje często mają ugruntowaną rozpoznawalność marki i większe budżety na zasoby ludzkie, co może stanowić zaletę przy przyciąganiu talentów», powiedział w pisemnym oświadczeniu Paul McDonald, Robert Half senior executive director. «Ale małe firmy mogą odwoływać się do profesjonalistów, którzy chcą zdobyć różnorodne doświadczenia i szybko awansować. Firmy te mogą wyrównać szanse w swoich działaniach rekrutacyjnych, podkreślając to, co sprawia, że ich kultura jest wyjątkowa i kładąc nacisk na możliwości rozwoju umiejętności».

Cztery wskazówki dotyczące wynajmu dla właścicieli małych przedsiębiorstw

Robert Half Chairman and CEO Max Messmer, autor Human Resources Kit for Dummies, 3rd Edition , oferuje następujące cztery wskazówki z jego książki, aby pomóc właścicielom małych firm w zwiększeniu ich wysiłków rekrutacyjnych i pozycji jako pracodawców z wyboru:

1. Spraw, aby Twoja firma się wyróżniała. Małe firmy oferują korzyści, z którymi większe firmy nie mogą się równać. Podkreślają potencjał nowych pracowników, którzy mogą nosić wiele kapeluszy i szybko awansować. Zwróć również uwagę na korzyści płynące z pracy z małą, zwartą grupą, co może być mniej powszechne w większych korporacjach.

2. Posiadać dokładny opis stanowiska pracy. Opis stanowiska pracy powinien być dokładny i określać zakres obowiązków dla danego stanowiska. Jeśli opis jest zbyt obszerny lub nie odzwierciedla w wystarczającym stopniu wymagań danego stanowiska, istnieje ryzyko, że otrzymasz zbyt wiele CV od kandydatów niewykwalifikowanych. Lepiej jest mieć pięciu kandydatów, którzy zdecydowanie zasługują na rozmowę kwalifikacyjną niż stu, którzy nie zasługują.

3. Sieć. Weź udział w lokalnych stowarzyszeniach zawodowych lub grupach społecznych, aby zbudować swoją osobistą sieć. Poproś również swoich obecnych pracowników o wystawienie skierowań. Pracownicy mają tendencję do polecania silnych kandydatów, ponieważ nie chcą zepsuć swojej reputacji poprzez polecanie specjalistów, którzy nie są przygotowani do tej pracy.

4. Praca z rekruterami. Profesjonalne firmy rekrutacyjne mogą znacznie skrócić czas potrzebny do znalezienia wykwalifikowanego kandydata. Szukaj takich, które specjalizują się w dziedzinie, do której się zatrudniasz. Na przykład, jeśli zatrudniasz księgowego, współpracuj z firmą, która specjalizuje się w obsadzaniu stanowisk księgowych i finansowych.

O badaniu:

Badanie, które zostało opracowane przez Roberta Half’a i przeprowadzone przez niezależną firmę badawczą, opiera się na wywiadach z ponad 300 właścicielami i menedżerami małych firm z warstwowej, losowej próby firm amerykańskich zatrudniających mniej niż 100 pracowników.

Artykuły pokrewne:

  • US Accountants Being Asked to Think More Globally
  • Badania ujawniają najlepsze umiejętności nieksięgowe nabyte w księgowych