Zrzucenie światła na «podatek Cadillaca» – światło poglądowe CPA – Zrzucenie światła na podatek Cadillaca

Istnieje i nadal będzie toczyć się wiele dyskusji na temat tego, czy «podatek Cadillaca» będzie działał, gdy zostanie oficjalnie wprowadzony w życie w 2018 roku, czy też nie, lub jakie będą jego konsekwencje. Ale nie słyszy się często dyskusji o tym, czym dokładnie jest.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą o podatku Cadillaca, w tym artykule pragnę podzielić się z państwem moimi spostrzeżeniami na temat tego, czym dokładnie będzie ten zbliżający się podatek i na kogo może on mieć wpływ.

Co to jest podatek Cadillaca?

Zacznijmy od podstaw. Choć dla niektórych nazwa ta może być przerażająca, to jednak podatek Cadillaca jest niesamowitym pseudonimem, ponieważ jest on częścią składową Ustawy o Opiece Zdrowotnej. Jest on nakładany tylko na najbardziej kosztowne plany zdrowotne sponsorowane przez pracodawcę (tj. âThe Cadillacs of health coverageâ).

Choć to firmy ubezpieczeniowe mają płacić, to jednak jest bardziej niż prawdopodobne, że zostanie to przekazane pracodawcom, a nawet mówi się, że pracownicy mogą w końcu to zapłacić. Plany, na które będzie miał wpływ ten podatek, to te, które mają składki tylko dla siebie, które wynoszą ponad $10,200 rocznie lub $27,500 dla rodzin.

How the Cadillac Tax Works

Na najbardziej podstawowym poziomie, każdy plan, który przekroczy powyższe progi, będzie musiał zapłacić podatek w wysokości 40 procent dodatkowej kwoty, począwszy od 2018 roku. Na przykład, rodzina płaci $30,000 rocznie za swoją składkę, co powoduje, że jej wysokość przekracza $2,500. Podatek, który musiałby zapłacić ubezpieczyciel, wynosiłby 1000 dolarów na plan.

Cel podatku Cadillaca

Podatek Cadillaca powstał w celu obniżenia kosztów opieki zdrowotnej przy jednoczesnym zapewnieniu rządowi większej ilości pieniędzy. Ma on zachęcić pracodawców do podnoszenia pensji swoich pracowników, zamiast oferować im wymyślne świadczenia zdrowotne, z których rząd obecnie nie korzysta.

Przewiduje się, że mniej pieniędzy zostanie wydanych na opiekę zdrowotną, ponieważ âCadillac plansâ» daje podatnikom zbyt wiele i wielu z nich idzie do lekarza, gdy nie muszą.

W 2014 r. wydatki na opiekę zdrowotną wyniosły 3,8 bln dolarów, a w 2013 r. – 3,6 bln dolarów. W tym tempie do 2022 roku z łatwością będzie to ponad 5 bilionów dolarów. Niektórzy eksperci uważają, że ilość pieniędzy przeznaczonych na opiekę zdrowotną jest marnotrawstwem, a podatnicy nadużywają tych usług.

Co oznacza podatek Cadillaca dla księgowych

Ważne jest, aby księgowi byli na bieżąco z tym, co dzieje się z przepisami podatkowymi Cadillaca. Klienci muszą wiedzieć, jakich zmian muszą dokonać dla swoich pracowników, pamiętając jednocześnie o tym, jak podatek Cadillaca wpłynie na ich pieniądze w trakcie sezonu podatkowego. Teraz rok 2018 może wydawać się odległy, ale większe korporacje muszą zacząć wprowadzać zmiany z rocznym wyprzedzeniem, zamiast rzucać nowe zmiany na swoich pracowników na raz.

Są ludzie, którzy uważają, że podatek Cadillaca jest niepotrzebny, ponieważ składki zawsze rosną, co w przyszłości może oznaczać, że podatek ten będzie miał wpływ na większą liczbę podatników.

Republikanie i demokraci zgadzają się, że należy ją uchylić, mimo że ich powody są różne.

Uwaga dla redaktora: Zdajemy sobie sprawę, że jest dużo więcej do omówienia z podatkiem Cadillaca, i na pewno będziemy śledzić wszelkie zmiany lub punkty widzenia dotyczące jego wpływu. Ten artykuł jest przede wszystkim skierowany do tych, którzy wciąż nie są świadomi lub nie są zaznajomieni z tym, co ten podatek oznacza lub może oznaczać.Daj nam znać, czy uważasz ten utwór za użyteczny lub czy masz jakieś własne przemyślenia na temat tego konkretnego podatku.

Artykuły pokrewne:

Co Twoi klienci powinni wiedzieć o podatku Cadillaca

Badanie ankietowe: Podatek Cadillaca nadal jest niepopularny, ale opinie mogą się zmieniać
.
Sondaż: Wielu pracodawców planuje wyprzedzenie podatku Cadillaca
.
Raport: 1 na 4 pracodawców może trafić z podatkiem Cadillaca