Zwrot podatku przez IRS opóźnia się o 90 dni

IRS podejmuje działania związane ze zwrotem podatku za rok 2019…ale prawdopodobnie nie tak jak myślałeś, że tak będzie.

Powszechnie oczekiwano, że IRS przesunie zbliżający się termin płatności podatku 15 kwietnia, ale nie stało się to jeszcze oficjalnie. Jednakże, przemawiając na konferencji prasowej 17 marca, Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin powiedział, że indywidualni podatnicy będą mogli odroczyć do 1 miliona dolarów płatności podatkowych do IRS na 90 dni z powodu wybuchu epidemii COVID-19.

W oparciu o oświadczenia Mnuchina, dałoby to trzymiesięczne okno na odroczenie płatności bez żadnych kar lub odsetek. Próg 1 miliona dolarów został wybrany, zauważył Mnuchin, aby pomieścić podmioty przechodzące, takie jak korporacje i spółki osobowe, gdzie podatki są zgłaszane od indywidualnych zwrotów.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Porównywalne opóźnienie w wysokości do 10 milionów dolarów byłoby dostępne dla korporacji.

Podczas konferencji prasowej Mnuchin zapewnił, że opóźnienie wyniesie 300 miliardów dolarów. Określił to jako “ogromną płynność w systemie”.

W międzyczasie, IRS nadal wzywa podatników do składania deklaracji w terminie do 15 kwietnia, jeśli będą mogli to zrobić, zwłaszcza jeśli otrzymają zwrot pieniędzy. Umożliwi im to szybsze uzyskanie zwrotu pieniędzy.

Wielu ustawodawców i zainteresowanych stron w środowisku podatkowym, w tym Amerykański Instytut CPA (AICPA), krytycznie odnosiło się do tego, że rząd nie przesunął terminu składania wniosków 15 kwietnia, ponieważ koronaawirus rozprzestrzenia się. Wkrótce możemy spodziewać się dalszych działań w tym zakresie.

Uwaga redakcyjna: Zauważono, że oświadczenie Mnuchina o przedłużeniu terminu płatności podatku na konferencji prasowej technicznie nie liczy się jako oficjalna wskazówka.

UPDATE: On 3/18, AICPA President Barry Melancon issued this letter, stating the Institute’s, and profession’s concern that the Treasury did not go far enough in simply extending payments:

Powiązane artykuły

Potrącenia medyczne na wydatki związane z COVID-19

Właściwe przejście na zdalny model firmy