Zwycięzca serwisu AICPA, Susan Whitelaw, inwestuje we Wspólnocie

przez Deanna C. White

Dla większości ludzi słowa “CPA” i “akumulacja” są synonimami bogactwa materialnego.

Ale kiedy połączysz te słowa z Louisiana CPA Susan K. Whitelaw – kobietą, która spędziła ostatnie trzydzieści pięć lat podążając za swoim własnym porzekadłem “twoja wspólnota jest nagromadzeniem wszystkich dobrych rzeczy, które w nią wkładasz” – ludzie myślą o kimś, kto jest naprawdę “bogatszy” w każdym znaczeniu tego słowa. Myślą o kobiecie, która zgromadziła spuściznę służby publicznej i bezinteresownego wolontariatu, w czynach zarówno dużych, jak i małych.

W dniu 22 października American Institute of CPA (AICPA) oficjalnie uznał to wzorowe zobowiązanie do świadczenia usług publicznych, nazywając Whitelaw 2012 odbiorcą nagrody AICPA za świadczenie usług publicznych dla osób fizycznych . Coroczna nagroda honoruje członków AICPA, którzy wnieśli znaczący wkład na rzecz swoich społeczności. Whitelaw otrzymał nagrodę na jesiennym posiedzeniu rady zarządzającej AICPA w Los Angeles.

“Wielu silnych kandydatów do Nagrody Służby Publicznej sprawia, że trudno jest wybrać osobę najbardziej zasługującą na tę nagrodę. Mamy szczęście, że tak wiele CPA poświęca znaczną część swojego czasu swoim społecznościom”, powiedział Steven H. Wimmers, CPA, członek komitetu przyznającego nagrody AICPA . “Jesteśmy przekonani, że wszyscy współczujący i niestrudzeni wolontariusze powinni zostać uznani, ale tegoroczna laureatka, Susan K. Whitelaw, wyraźnie wznosi się na szczyt”.

W czasie swojej wybitnej kariery zawodowej jako urzędniczka publiczna, urzędnicy AICPA i Louisiana Society of CPA (LCPA) twierdzą, że jedną z cech charakterystycznych wolontariatu w Whitelaw był nacisk na działania, które doprowadziły do poprawy jakości życia jej społeczności i usług dla osób z niepełnosprawnością rozwojową.

Przez ponad trzydzieści pięć lat, Whitelaw zgłosiła swój czas i talent do The Arc Caddo-Bossier (The Arc), prywatnej agencji non-profit, która zapewnia szereg usług i programów wsparcia dla niemowląt, dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością rozwojową i ich rodzin.

Whitelaw związała się z The Arc, mieszczącym się w Shreveport w Luizjanie, kiedy zwróciła się do organizacji o wsparcie i poradę po tym, jak jej syn Travis został zdiagnozowany jako niepełnosprawny rozwojowo, gdy miał mniej niż rok.

Whitelaw powiedziała, że na zawsze będzie wdzięczna Łukowi, który zapewnił jej, jako młodej matce szukającej odpowiedzi w przerażającym czasie, “pierwszy port”, bezpieczną przystań i niekończący się łańcuch wsparcia, aby pomóc jej znaleźć najlepsze usługi i zasoby dla jej dziecka.

“Nie wiem, jak i gdzie pierwotnie usłyszałem o Łuku, ale z jakiegoś powodu pozostał on w tylnej części mojego umysłu, a kiedy Travis został po raz pierwszy zdiagnozowany, natychmiast o nim pomyślałem. Od tego momentu miałem ludzi, do których mogłem dotrzeć i którzy pomogli mi znaleźć odpowiedzi, których potrzebowałem. Nigdy nie czułem się zagubiony ani samotny, ponieważ miałem Łuku”, powiedziała Whitelaw.

Whitelaw powiedziała, że gdy po raz pierwszy The Arc poprosił ją o zgłoszenie się na ochotnika, bez wahania powiedziała “tak”. I od tego czasu mówi “tak”, na różne możliwości służby publicznej.

“Naprawdę zacząłem [ochotniczo] z powodu mojego osobistego związku z Łuku”, powiedziała Whitelaw. “Od tego czasu, nigdy nie powiedziałem nie. Jedna rzecz po prostu doprowadziła do drugiej. Tak zaczęła się moja kariera w służbie publicznej.”

Oryginalne “tak” Whitelaw wpisało się w przykładowy zapis służby publicznej. Zgłosiła się na ochotnika do wielu lokalnych i krajowych organizacji. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego corocznego komitetu wspierającego fundację The Arc Caddo-Bossier Foundation Board oraz wiceprzewodniczącej zarządu. Whitelaw służyła również w krajowej radzie fundacji The Arc United States. Zgłosiła się na ochotnika jako asystent klasowy w The Arc’s Goldman School and Child Development Center, była członkiem PTA szkoły i pełniła funkcję jej prezesa.

W czasie swojej pracy w The Arc, Whitelaw mówi, że jest najbardziej dumna z tego, że była małą częścią podnoszenia świadomości społecznej organizacji. “W ciągu ostatnich trzydziestu pięciu lat naprawdę dowiedzieliśmy się, czym jest Łuk i co robi, więc wszystkie rodziny, które mają niepełnosprawne dzieci, są świadome, że jesteśmy na miejscu i mogą, jeśli tylko zechcą, korzystać z usług, które świadczymy”, powiedziała Whitelaw.

Oprócz służby w The Arc, służy również jako skarbnik zarządu Domu Niepełnosprawnych (HAP House) w Bossier w Luizjanie, organizacji non-profit, która zapewnia osobom dorosłym niepełnosprawnym umysłowo i fizycznie możliwość pracy i zarabiania pieniędzy, jak również Louisiana Disabled Persons Housing Corporation.

Whitelaw służył także przez około dziesięć lat w parafii Caddo w Indigent Defender Board. Powiedziała, że mocno wierzy w ochronę praw gwarantowanych wszystkim osobom na mocy konstytucji USA. “Jeśli jesteś oskarżony o przestępstwo i jesteś biedny, lub nie jesteś w stanie zapewnić sobie adwokata, nadal masz prawo do obrony”, powiedziała Whitelaw.

Jest także gorącą i zagorzałą zwolenniczką swojej alma mater – Louisiana State University (LSU) w Baton Rouge – gdzie służy w zarządzie absolwentów. “Edukacja jest niezbędna dla każdego stanu, i chcę, aby LSU był najlepszy, jaki może być”, powiedziała Whitelaw. “Dużą częścią tego, co robimy w zarządzie absolwentów, jest zbieranie pieniędzy na stypendia, aby każdy młody człowiek miał szansę na sukces poprzez edukację”, powiedziała Whitelaw.

Jeśli zapytacie Whitelaw, dlaczego przez lata tak energicznie broniła tak wielu spraw, powie po prostu, że ma ciche powołanie, by “mówić za tych, którzy nie mają głosu”.

Ale ci, którzy znają Susan Whitelaw, mówią, że nie jest niczym innym, jak jedną kobietą tour de force za każdą sprawę, której służy.

“Na przestrzeni lat wiedza finansowa i przywództwo Susan pozwoliły The Arc Caddo-Bossier na stworzenie dzieciom i dorosłym niepełnosprawnym możliwości realizacji ich pełnego potencjału, wykorzystania ich darów i talentów oraz stania się samokierującymi się i wnoszącymi wkład obywatelami”, powiedział Chris Horne, CPA, członek LCPA .

Horne powiedział, że Whitelaw był siłą przewodnią w zabezpieczaniu funduszy niezbędnych do budowy wartego 1,5 miliona dolarów, najnowocześniejszego terenu do jazdy konnej. Arena była jedynym profesjonalnym ośrodkiem jeździeckim Stowarzyszenia Terapeutycznego Jeździectwa Konnego (PATH) zapewniającym terapię i wytchnienie dla osób niepełnosprawnych w północno-zachodniej Louisianie.

Ron Gitz, CPA, CGMA, dyrektor wykonawczy LCPA , powiedział, że hojność Whitelaw wykraczała daleko poza jej własną społeczność.

“Susan wzięła miłość do własnego niepełnosprawnego dziecka daleko poza własne ramiona i własne serce. Jej miłość rozprzestrzeniła się na inne dzieci, poprzez inne rodziny, poza wspólnoty, aby wyprowadzić z cienia i do światła tych, którzy mają “wyjątkowe” zdolności, tak abyśmy wszyscy mogli wykorzystać prawdziwy potencjał każdego z nich”, powiedział Gitz. “Jesteśmy dumni, że Susan jest reprezentantem wspaniałych sposobów, w jakie CPA w Luizjanie i w całych Stanach Zjednoczonych wykorzystują swoje umiejętności, aby uczynić swoje społeczności lepszymi miejscami do życia”.

Jeśli Whitelaw mogłaby dodać do swojej listy tylko “jeszcze jeden” powód, mówi, że ma nadzieję, iż jej historia zachęci CPA do podjęcia wolontariatu szczególnie młodsze CPA, które wkrótce zostaną poproszone o podniesienie płaszcza przywództwa, gdy “wszystkie siwe włosy znikną”.

“Po prostu zrób to”, radzi Whitelaw. “Po prostu zróbcie skok i zaangażujcie się. Rozumiem, że młode CPA to czas wyczerpany, ale zamiast myśleć, że to zabierze ci czas wolny, a nawet czas rodzinny… po prostu zrób to raz, a gwarantuję, że będziesz to robił w kółko.”

Zrób to tylko raz, mówi Whitelaw, bo jest pewna, że pozytywna fala, którą wysyłasz, gdy się zgłosisz, wróci do ciebie. Zrób to jeszcze raz i jeszcze raz, mówi Whitelaw, bo ostatecznie to do nas należy określenie świata, w którym chcemy żyć.

“Myślę, że jedyną rzeczą, której ludzie tak naprawdę nie zdają sobie sprawy, jest to, że z rzeczy, które do nich wkładasz, wydostajesz się tylko z tego, co do nich włożyłeś, a to obejmuje także twoją społeczność”. Wasza wspólnota to nagromadzenie dobrych rzeczy, które w nią wkładacie.”

Whitelaw jest partnerem w Whitelaw, Rice & Green CPAs LLC , w Shreveport.

Powiązany artykuł:

  • AICPA ogłasza zwycięzców konkursu Public Service Award