Jak powiedzieć ludziom o swoich usługach specjalistycznych

O ile klienci i przyszli klienci nie chcą, aby ich indywidualne podatki były zgłaszane, trzeba się wyróżniać, aby wygrać w biznesie o wyższych płacach. Tu właśnie pojawiają się wyspecjalizowane obszary praktyki, ale jak dać ludziom o nich znać?

Jednym z podejść, które stosuje prawie każdy lokalny księgowy, jest świadczenie usług dla lokalnych przedsiębiorstw. Według danych Small Business Administration, w 2010 r. małe firmy stanowiły 99,7% firm zatrudniających w USA. Ponad trzy czwarte z nich to firmy nie będące pracodawcami, a 52% to firmy domowe. Każda z nich musi złożyć zeznania i inną dokumentację.

The Market Niche – I Know You Better Than Anyone

Ale chcesz iść tam, gdzie są pieniądze i pracownicy, ale nadal w kategorii małego biznesu. Powiedz, że postanowiłeś specjalizować się w małych praktykach medycznych. Według amerykańskiego stowarzyszenia medycznego, cytowanego przez Medscape’a, 60,7% lekarzy było w praktykach 10 lub mniej lekarzy. W raporcie wspomina się również, że w 2014 roku 50,8% lekarzy było właścicielami.

Masz już kilka gabinetów lekarskich jako klientów? Jak przedstawiasz swoją sprawę innym? Nie można podawać nazwisk ze względu na poufność informacji o kliencie, jednak etyczne powinno być mówienie o liczbie praktyk, które są aktualnymi klientami oraz o liczbie lat, przez które obsługiwałeś ten segment rynku.

Porozmawiajmy o zdobytych certyfikatach zawodowych, które są istotne dla ich segmentu biznesowego. Robert Half przedstawił listę najważniejszych certyfikatów w USA i Kanadzie. Przewodnik jest dostępny na stronie AccountingWeb.com.

Jak znajdziesz te perspektywy? Strona internetowa Medicare (5) może być jednym z najłatwiejszych miejsc do znalezienia lokalnych praktyk w Twojej okolicy. Skierowania i stowarzyszenia zawodowe to dwa inne źródła.

Planowanie finansowe – Wartość bezwarunkowej porady

Jeśli świadczą Państwo usługi doradztwa podatkowego dla osób fizycznych, rozszerzenie działalności na planowanie finansowe może być najbardziej logicznym pierwszym krokiem w oferowaniu usług doradczych. American Institute of CPAs szacuje, że «25% z 394.000 księgowych będących członkami tego instytutu oferuje również pewne usługi w zakresie planowania finansowego». Cytowany artykuł US News and World Report podkreśla, że tylko CPA mogą kwalifikować się do oznaczenia Personal Financial Specialist (PFS).

Relacja powiernicza pomiędzy księgowym a jego klientem jest ważnym punktem na twojej korzyść. Udzielasz porad na godzinę, a nie sprzedajesz produkt. Jako doradca podatkowy klienta, masz głębsze zrozumienie jego sytuacji niż inni profesjonaliści, którzy widzą tylko część obrazu.

Jesteś przygotowany do współpracy z ich innymi doradcami, w tym z ich agentem ubezpieczeniowym, prawnikiem i doradcą finansowym. Ty udzielasz obiektywnych porad, a oni decydują, gdzie kupić produkty.

Business Services – Local knowledge Helps Solve Problems

Lokalne firmy z sąsiedztwa często prowadzą działalność rodzinną. Niektórzy są zadowoleni z obecnej wielkości, podczas gdy inni marzą o ekspansji lub prowadzeniu działalności w branży, w której mniejsi konkurenci są nieustannie ściskani przez duże sklepy z pudełkami na obrzeżach miasta.

Jednakże, duży sklep nie zawsze jest zwycięzcą. W 2008 roku NBC News doniosło, jak True Value Hardware Store w Brattleboro, VT wyprzedził lokalną Home Depot.

Historia ta odnosi się do ponad 200 innych przypadków, w których małym przedsiębiorstwom udało się odnieść sukces w podobnych sytuacjach. Potrzebują one bezstronnego doradztwa, aby odnieść sukces.

Na drugim końcu spektrum, właściciele firm mogą również chcieć kiedyś sprzedać, zwłaszcza jeśli następna generacja nie chce iść w ślady właściciela.

W takich przypadkach księgowi mają różne możliwości pomocy i wniesienia wartości, jeśli mogą dostosować świadczone przez siebie usługi doradcze do możliwości lub problemu stojącego przed właścicielem przedsiębiorstwa. Właściciel lokalnego przedsiębiorstwa prawdopodobnie wie, że lokalna firma księgowa rozumie jego sytuację.

Lokalna firma ma również inną zaletę: Ich pracownicy są prawdopodobnie obecnymi klientami tej firmy.

Uzyskanie usług doradczych w biznesie oznacza dopasowanie zagadnienia do umysłu właściciela firmy do potencjalnych rozwiązań, które jesteś w stanie dostarczyć. To nie jest biznes, który pochodzi z lektury broszury marketingowej. Pochodzi ona z rozmów twarzą w twarz, podczas których omawia się problemy, które pomagasz rozwiązać.